Brambacher

Nemam účet

Nemám účet není mi 18 a potřebuji ho co mám dělat?

Nejlepší odpověď
kropitko

Pokud Ti bylo 15 let,tak máš občanku,konto si můžeš založit sám

Konto si můžete založit, jste-li starší 15 let. Stačí předložit:

občan ČR – občanský průkaz,
cizinec – cestovní doklad (příp. další doklady podle požadavku ČSOB),
od 19 let věku navíc potvrzení/doklad o studiu na střední, vyšší odborné nebo vysoké škole.

pokud Ti 15 let ještě nebylo,tak jak píší ostatní.

Zdroj: http://www.csob­.cz/cz/Lide/Uc­ty-a-platby/Stranky/CSOB-Studentske-konto-Plus.aspx

Další odpovědi
quentos

nezbude než se domluvit s rodiči. Má sestra má účet od narození, ale je jaksi pod „správou“ maminky.

anonym

založ si juniorský účet za asistence svých rodičů, pokud ho nepotřebuješ na to abys oslňoval ve třídě embosovanou kartou, pak můžeš klidně používat účet svých rodičů který si speciálně pro tvé kapesné mohou zřídit 🙂

GangstaHelper

Zajdi za mamkou a vem ji do banky. Účet ti tam založí. Je to zdarma a i využívání služeb účtu je zdarma (Alespoň u České spořitelny, tyto výhody jsou jen pro studenty! Na výběr máte, že budete mít 3 služby zadarmo – např. Debetní kartu, výbery z bankomatů, internetbanking…)
Doplňuji:
Kropitko, nevím, jaké jsou podmínky jinde, ale u České spořitelny bylo při věku pod 18 nutno svolení rodičů.

Anmara

jaký? bankovní? některé banky umožňují zřízení účtu pro mladistvé (junior účet, junior konto) – zakládají jej rodiče nebo zákonní zástupci.