zjentek

Nemám kovida, když namísto potřeby spánku se u mě zpravidla po půlnoci projevuje neodbytná potřeba jídla?

Začalo to před několika týdny a stále se to zhoršuje a zhoršuje. Obávám se, že tímto tempem brzy prožeru veškerý čas, jinak určený pro odpočinek. IMHO musím mít kovida, anebo mě jím přinejmenším vystresovali a pokud jde o tuto druhou možnost, tak povede neodvratně k soudu, pokud zjistím viníka, jelikož fyzické/psychické dopady jsou už teď katastrofální. Co myslíte, trpím jen šarádou kovida, nebo přímo některou z plejády jeho vlastností či příznaků? Toť otázka… Jsem zmaten a dežorientován, mám problém se soustředit. Tělo chce i v noci jíst, čímž si přijdu jako ten nejhorší pacient. Děkuji.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Klid bejku, to je jenom „Obscure noctis esusi“, po česku „Žravucha noční slídívá“. Postihuje především jedince, kteří „v přípravě na výkon“ se dostatečně nenavečeří (aby nebyli líní > „těžké břicho“). Buď uprav životosprávu nebo méně souložit, tak easy to je. ;) :D :D

Další odpovědi
Kepler

Jestli máš nebo nemáš kovídka sice nevím, ale tvé tělo to řeší po svém. Musíš hodně jíst, abys byl silný a mohl se obezitě i nemocem bránit!

marci1

A kašleš na to jídlo? Domnívám se, že pokud bys byl nemocný, tak by ti asi nechutnalo, ledničce by ses vyhýbal a byl bys rád, že jsi v posteli. 🙂
Můžeš mít ale nemoc zvanou „Night eating syndrom (NES)“. Projevuje se tak, že
postižený má hlad v noci místo ve dne a naopak ráno je ještě ve fázi spánku a hlad tedy nemá.

ivzez

I kdepak, kovídek se projevuje jinak (pokud vůbec).

Tohle je obyčejná nenažranost > trpím jí také, ale statečně se snažím jí tu s větším, tu s menším úspěchem odolávat.