zjentek

Nemá někdo potuchy, z jakýho důvodu u nás ukončila činnost Letgo?

@George: Nevím o tom, že by Sbazar, Aukro či Bazoš poskytovali mobilní appku na podobný platformě, jako tomu bylo u Letgo, kde stačilo vyfotit a vložit nabízený zboží a zájemce v tu ránu díky souřadnic viděl, kde se prodejce nachází a mohl reagovat… ale ještě jsem zmiňovaný inzertní portály nijak nezkoumal, takže bych nerad křivdil..

Jen pro zajímavost- já prostřednictvím mobilní Letgo prodal vše, co se NIKDE JINDE prodat nedařilo (myslím starší krámy hodny oblíbeného garážového výprodeje, který se u nás také stále nějak nemá k světu).

Názory?

Nejlepší odpověď
anonym

Mluvčí LETGO se omezil jen na strohé vyjádření, že ve střední evropě končí (není v tom jen Česko) a důvody nechce blíže komentovat.
Někteří investoři letgo se pak vyjádřili v tom smyslu, že se chtějí orientovat spíše na rozvojové země.

Naštěstí tu srovnatelný www.sbazar.cz od seznamu (aukro.cz, bazos.cz) takže bez alternativních možností nezůstaneme.
Z mezinárodních hráčů se do bazarového prodeje vrhnul i facebook se svým marketplace integrovaným i do mobilních aplikací. Letgo tu díky TV reklamě byl populární, ale naštěstí zdaleka ne nepostradatelný.

Další odpovědi
annas

„Letgo odchází z Česka, službu vypne už na konci března“

"Kromě Česka ukončí Letgo činnost také na Slovensku, v Chorvatsku či Slovinsku. „Je nám líto, ale Letgo nepřijímá nové inzeráty a po uplynutí tohto měsíce nebude Letgo ve vaší zemi k dispozici,“ upozorňuje nyní služba v těchto zemích své uživatele.

Letgo nechtělo informaci nijak podrobněji komentovat. „Mohu potvrdit, že po skončení tohoto měsíce Letgo nebude v České republice fungovat.

Nad rámec toho nebudeme situaci komentovat,“ uvedl pro CzechCrunch mluvčí Letgo Jonathan Lowe.

Podle informací serveru odchází služba z Česka na základě rozhodnutí investorů, kteří se na místo střední Evropy chtějí soustředit na rozvojové země."

Více na https://www.e15­.cz/byznys/ob­chod-a-sluzby/letgo-odchazi-z-ceska-sluzbu-vypne-uz-na-konci-brezna-1357293

--

"Co je na celé věci ještě podivnější, je způsob, jakým původem americké Letgo svůj odchod z několika trhů střední a východní Evropy komentuje. Na webu jen vyvěsilo oznámení, že od příštího měsíce už nebude k dispozici.

Odchod z České republiky je překvapivý i z toho důvodu, že Letgo tu v loňském roce rozjelo významnou marketingovou kampaň pro získání dalších uživatelů, která běžela v televizi, rádiu, outdooru i na internetu a zapojení do ní byli i influenceři v čele s Leošem Marešem."

https://www.czechcrun­ch.cz/2019/03/v-cesku-a-na-slovensku-nahle-konci-prodejni-aplikace-letgo-fungovat-bude-jen-do-konce-brezna/

anonym

každopádně je to škoda, ta aplikace fungovala u nás velmi dobře především díky tomu že zaujala i starší generaci. Věkový průměr uživatelů tam byl tužím 35 let a bylo tam mimořádně vysoké zastoupení žen, takže se tam dalo prodávat i něco jiného než elektronika .-) … každopádně podstatné je, že bez alternativ nejsme, sbazar to jistí…