ventou

Nelze zasunout RAM paměť do zdířek, co s tím?

Dobrý den. Koupil jsem v internetovém obchodě Compos do PC RAM paměť Kingston 2GB kit 1+1GB a byl jsem zaskočen, když jsem ji do zdířek chtěl zasunout nešlo to, prohledl jsem proč a zjístil jsem že drážka v dolni části paměti je posunuta jinde než je „vystupek“ ve zdířce kde ma zapadat. Chci se informovat kde je chyba, zda jsou paměti z rozdilným umistěnim těch drážek. Porovnaval jsem to se stavající paměti a ta drážka dole pro zasunuti je o 4 mm jinde. Neni mi známo, že je více druhu RAM paměti, PC mam 7 let AMD 64 athlon. Mužete mě dat odbornou odpověď kde je chyba co je špatně a co učinit. Děkují.

Nejlepší odpověď
blesk26

Tak to bude problém, protože jste pravděpodobně koupil novější typ paměti, než podporuje vaše základní deska.

Předpokládal bych, že na takto starém PC budou paměti typu DDR(1), vy jste pravděpodobně koupil DDR2 nebo novější DDR3. Tyto paměti nejdou kombinovat, před koupí je nutné podívat se do manuálu k základní desce, kde by mělo být napsané jaké paměti budou kompatibilní. Mělo by tam být i napsané označení např. PC3200, které udává frekvenci, na které paměti pracují. Např. na CZC.cz se podle toho můžete orientovat. Nemá cenu kupovat rychlejší paměti, pokud máte pomalou desku. Dále také pozor na maximální velikost paměti, kterou vaše deska zkousne. Je možné, že pojme maximálně 2GB, takže nekupovat případně více.

Takže řešení:
Pokusit se vrátit novou paměť a zakoupit starší typ.

Další odpovědi
anonym

Ano je skutečně více druhů pamětí …

vy potřebujete DDR a patrně jste koupil novější DDR3 na kterých jedou nejnovější mnohajádrová CPU (např AMD Phenom II), nebo DDR2 …

///

rada je jednoduchá,

pokud jste objednal paměťi přes internet máte právo je do 14 dnů bez udávání jakéhokoliv důvodu vrátit a požadovat peníze zpět … domluvte si s tím eshopem výměnu. Bude to pro ně výhodnější než kdyby vám měli peníze vracet 🙂

9 řemesel

Bohužel neuvádíte přesně typ paměti.Ale je-li to tak , potom jedině vrátit se žádostí o výměnu.Mám zkušenosti,že většinou ano.Znovu tu upozorňuji na výborný,česky komunikující program EVEREST.Ten Vám přesně vypíše jaký druh paměti máte !!Podle něj proveďte výměnu.Mnoho zdaru.

ventou

Paměť jsem koupil Kingston DDR 2 KVR 800D2N6K2/2G
2GB PC2 –6400 CL6 240-Pin Dimm Kit (2pcs)