ventou

Nelze zasunout paměť, co s tím?

Ja jsem objednal DDR 2 Kingston (jak jsem zde dostal radu)KVR800D2N­6K2/2G dale je uvedeno 2GB PC2–6400CL6 240-Pin DIMM(2pos) Na puvodní paměti mam udaje DDR 512 MB PC 3200 DIMM dale GR 400 D64L3/512 Tedy jaka by tam byla paměť vhodná, jelikož jsem na strankách Compos, kde jsem ji koupil stejnou jen 2GB nenašel, jsou tam ale jinak označene. Mam otázku zda na nové musí byt označení PC 3200 a zda to musí být DDR (jako na původní) nebo taky může být DDR 1. Mě totíž na nově zakoupené nesedí umistěni „drážky“ dole na paměti (nedosedne to do „zdířky“ A taky nevím zda by to fungovalo, kdybych v té zdířce odstranil ten količek. Tyto starší typy RAM paměti jsou podstatně drahší, v obchodě bych to vyměnil i za značku, nemusí být Kingston. Děkují předem za rady a nazory.

Nejlepší odpověď
anonym

v zadnem pripade nijak nemodifikujte konektory pro pametove sloty … jsou zcela zamerne navrzeny tak aby nebylo mozne pouzit nekompatibilni pametove moduly.

//

zakoupenou pamet vraťte (při zakoupení v eshopu máte nárok do 14 dnů zbozi vratit bez jedineho duvodu a zadat penize zpet – viz http://www.spo­trebitele.info/ ) a místo ní objednejte takovou kterou podopruje vase zakladni deska v pocitaci, resp po vzoru pameti ktere jste mel v pocitaci drive – „DDR*“, „PC****“.

Ano ddr pameti jsou pri stejne velikosti mnohem drazi nez ddr2, jednak proto ze jejich vyrobni postup je uz proste takovy a druhak proto ze ustupuji z trhu a nejsou jich zrovna prebytky.

kdybych osobne stal pred problemem jak upgradovat takovy pocitac vymenil bych zakladni desku (1500,–) – i procesor AMD AM3 Phenom II (2000 – 3000,–) tak aby podporovaly DDR3 a k nim prikoupil pravě operacni pamet DDR3 4GB (1700,–).
Vyslo by to o neco draz, ale narust vykonu by byl vydatně patrný a vyvážený.

původní komponenty (především paměť a snad i cpu by bylo možné celkem snadno prodat v bazaru za pár dobrých set korun o které se náklady sníží, základní desku při troše štěstí také)

Další odpovědi
Bumbes

Nevím jestli si pochopil odpovědi v tvé minulé otázce (http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nelze-zasunout-ram-pamet-do-zdirek), ale jasně z nich vyplynulo, že MB má jasnou parametrizaci i na RAM. Pro zvýšení kapacity lze opravdu použít pouze kompatibilní komponenty, a ne takové, které jsou líbivější (levnější).
To je asi podobné, jako kdybys chtěl do Trabanta namontovat motor z Nissanu Patrol TD, a ještě by ti bylo divné, že to nejede na speciál-mix…