gumiczud

Nelze synchronizovat čas s internetem ve Windows 10

Když dávám aktualizovat čas v nastavení Windows tak to skončí s chybou „Při zjišťování stavu poslední synchronizace došlo k chybě. Server RPC není k dispozici.“. Ve službách mám „Vzdálení volání prodedur (RPC)“ spuštěné.

Zkoušel jsem programy na test spojení se serverem a bez problému. Ostatní zařízení na stejné wifi nemají problém ⇒ problém není v síti.

Ve službách „Windows time“ je služba zastavená. Když jí dám spustit píše to „Systém Windows nemohl v počítači Místní počítač spustit službu Windows Time. Chyba 2: Systém nemůže nalézt uvedený soubour.“

Mám Windows 10 verzi 1909. Server pro čas mám nastavený time.windows.com

Odpovědi
Roman71

To samé se mí stávalo i u Windows 7 Pro. Sice to nepsalo žádnou hlášku, ale když jsem restartoval počítač z Linuxu do Windows, bylo o zábavu postaráno.. čas byl o hodinu zpátky a synchronizace ze serveru selhávala.

dr.luha

Máš tam server, který nefunguje. Zadej atomové hodiny v Německu: ptbtime1.ptb.de
nebo: ptbtime2.ptb.de

Edison

Dr.luha: Nemá problém se serverem, ale se spouštěním služby win. A jestli nějaký server, tak co nejbližší:
0.cz.pool.ntp.org
1.cz.pool.ntp.org
2.cz.pool.ntp.org
3.cz.pool.ntp.org

Další:
https://8khz.blog­spot.com/2015/11­/seznam-ceskych-ntp-serveru.html
NTP server NIC.cz je od správce národní domény. Taky je dobré zvážit, jestli použít stratum 0 nebo 1. Místo doménové podoby je možno (někdy vhodné) zadat adresu v IP podobě. Někdy může být problém s nastavením routeru, který nemusí propustit příslušný port služby, ale to taky nebude ono. Problém s DNS to nejspíš taky nebude.

Ale v tomto případě nemyslím, že by byl proboém s NTP serverem, ale se službou Win, jak jsem psal.

gumiczud

Problém se serverem a síti jsem už vyloučil. Problém je ve Windows jak píšete a sháním nějakou radu jak chybu odstranit, abych nemusel přeinstalovat Windows.

gumiczud

Roman71 → restart a různé návody na netu jsem zkoušel

dr.luha → jak jsi přišel na to že nefunguje? Na dalších dvou zařízení mám nastaven server time.windows.com a čas se synchronizuje. Zkoušel jsem různé servery a výsledek byl stejný.

dr.luha

Mě nefungoval, a při hledání alternativy jsem zjistil, že i další řešili stejný problém.

gumiczud

Taky jsem se dočetl že pár lidem nefungoval, ale to byla starší záležitost. Každopádně díky za tip.

Edison

Mě taky nefungoval, proto jsem přešel k blízským serverům a kapičku.. nepatrně… jsem si o tom něco malinko početl. To ale neznamená, že toto je tentýž problém. Problém se spouštěním některých služeb win je problém win, nikoli serverů (navíc jsou některé ty služby, resp. obslužné programy, rovněž nazývány mrquo$hitem jako servery).