fg

Nelze najít druhý harddisk.

Harddisk funguje přes rozhraní SATA.Mám ho připojený k PC a bios mi ho detekoval.Jenže když se podívám na „tento počítač“ vidím pouze ten hlavní.Druhý tam vůbec není.Není ani v seznamu hardwaru.Mám k tomu nainstalovaný program VIA raid tool.Tam ho vidím.Nevím ale,jak se ten program používá.Chtěl bych totiž podívat na data na druhým harddisku.

Odpovědi
jpau

  • Pokud máš externí řadič (např. v pci tak špatně nastavený).
  • Možná nekompatibilita partiony se systémem (moc velké, nekompatibilní verze NTFS, popř. pokud je to ext partion tak máš na Windows smůlu – pokud nemáš drivery 3. strany)
  • Poškozená partion (řeší formátování)
  • Pokud jsem dobře pochopil otázku pak je to pase ale pro jistotu: Neexistující partion.

Napiš verzi os (Windows jaké, co za SP, linux jaký co za jádro, distribuce, …), kapacitu disku, jeho rozdělení a filesystem, do te doby se nema cenu bavit dal.