zjentek

Nelezou určité mobilní aplikace na nervy (do peněženek) některých vlastníků telekomunikací?

Vezměme WhatsApp… Přece pokud je jasné, že kupř. v Indii komunikuje prostřednictvím služby WhatsApp téměř 80 procent uživatelů chytrých telefonů ZDARMA (od stažení po kompletní užívaní všech služeb Appky), tak poskytovatelé telekomunikací nebohatnou, jelikož přenosy dat, které by lidem jinak rádi zpoplatnili, jim aplikace poskytuje, jak píši – zdarma! A to nechápu tak úplně, děkuji. (;

Nejlepší odpověď
Dochy

Kdyby to pro ně nemělo smysl, zřejmě by to nebylo zdarma. Tak většina těch přenosů moc nežere a přesto to lidi nutí aby si pořizovali datové tarify… Takže reklama s minimálními náklady

Další odpovědi
anonym

Stažení a kompletní užívání apky není zdarma, je k tomu potřeba datový připojení. Tudíž uživatel musí mít alespoň datovej tarif nebo si data nějak kupovat. A na tom operátor vydělává.

Jasně, můžete argumentovat wifinou. Pokud má uživatel neustále k dispozici wifi a všechny jeho kontakty používaj Whatsapp a rovněž maj neustále wifinu, nikdo nemusí vlastnit SIMku a operátora můžou úplně vynechat.

Píšete, že 80% Indů využívá Whatsapp, ale kolik z nich využívá Whatsapp VÝHRADNĚ bez dalšího způsobu komunikace?
Nevím jak v Indii, ale u nás by to nebylo možný.

anonym

to není nic nového. O SMS je známo že je to jeden z vůbec nejdražších přenosů mizerných 140 bajtů jaký můžete uskutečnit, kdybyste chtěl hypoteticky přes SMS poslat jednu běžnou MP3 sklatbu stálo by vás to skoro 20 000,– korun! (při ceně 1 Kč/sms, 3:00 délce a 128kbps)

Jakýkoliv jiný digitální přenos tak krátké informace samozřejmě musí vyjít levněji, nebo prakticky zdarma a z toho že hned od počátku mají lidé k dispozici online komunikátory, co si vystačí s datovým tarifem nebo jen WiFi jim samozřejmě nikdy radost nedělalo. Nemohli s tím ale nic dělat, lidi prostě používali data víc a víc a jim nezbývalo než tuto měnící se poptávku se sklopenýma ušima následovat a dát sbohem svým zlatým dolům SMS a MMS. Dlouho se sice snažili datové tarify všemožně sabotovat nízkými FUPy a prodražovat, ale byl to předem prohraný boj. Takhle absurdní cena za přenesení 140bajtů nemohla být dlouhodobě udržitelná a že jednou tato forma téměř zanikne bylo zřejmé už jen z limitace té technologie. Brzy skončí i zlatý důl minutově zpoplatněných volání protože lidé budou k volání zdarma používat také aplikace a datové tarify, to přijde časem s širší dostupností lte a neomezených dat.

O živobytí operátorů ale nemějte přehnanou péči. Oni si svůj zisk vždy vyrobí, dokonce vydělávají stále víc a víc, lidi jsou dnes ochotni jim platit i tisíc korun za neomezený tarif a to je pro ně zkrátka větší příjem než bylo těch 500 Kč za služný tarif před pár lety, nebo ještě mnohem méně na předplacenkách. Operátoři se naopak na těch datech nezřízeně pasou 🙂

anonym

Předpokládám, že jim to vynáší, když to provozují za těchto podmínek. Vezmi si marketing, reklamy, i za stažení aplikace mají určitě nějaké bonusy. Jejich peněženku to naplní natolik, že si mohou dovolit poskytovat své služby ,,zdarma", i když co dnes člověk ví s určitostí. A mimochodem: Whatsapp spadá pod Facebook.

zjentek

Markusei, jo, WA patří pod FB… Nebude dlouho trvat a lidstvo bude skutečně ovládnuté jako ovce. Kam se pošlou na pastvu, tam se budou pást.
https://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/clanek/facebook-investuje-miliardy-do-telekomunikacni-firmy-jio-40321868

anonym

S jídlem roste chuť. Mít pod palcem mediální, ekonomickou a politickou sféru neni k zahození. A tak nějak to začíná nenápadně u vytvoření sociální aplikace.