jeffík

Nekvalitní zkreslené české titulky filmů

Stáhl jsem si film ve dvou souborech. Vlastní film je .AVI a titulky jsou .SRT . Otevírám ve VLC Media Pl. Film běží s českými titulky, ale čeština je prapodivná,místo některých písmen s háčkem se objevují nesmyslné znaky. Šlo by to nějak opravit? v nastavení VLC? / dělají to všechny filmy!/. Moc děkuji!

Nejlepší odpověď
anonym

Změň v nastavení titulků na východní Evropu – Windows 1250 (možno i 850). Jednodušší ale bude otevřít soubor *.srt v texťáku (NotePad) a uložit ve formátu UTF-8. Prostě přepsat kódování *.srt.
Doplňuji:
Přepis kódování do UTF-8 používám do mobilu, když mám problém s měkkými souhláskami.

Další odpovědi
bolak

V nastavení přehrávače ne, ale otevři si ty titulky v notepadu, a vyhledej si nějaký slovo s tím špatným znakem. Ten zkopíruj do schránky. dej CTRL+H, do prvního řádku vlož ten znak a do druhýho vlož písmeno, kterým se má nahradit, tedy ten správný znak, který tam má být. Pak klikni na „nahradit vše“ a to samý udělej ještě z dalšíma nesmyslnýma znakama. Nakonec ten soubor ulož.

Těch znaků tam nebude moc, většinou se to zesere jen u několika písmen s háčky, takže tuhle operaci nahrazení provedeš hádám maximálně 10× a pak už by mělo bej všechno ó ká.

kalhoty nosím

iceT

Zkus jiný přehrávač,třeba Gom player přehrává vše v pohodě.Koncovka avi a srt jsou taky v pořádku,s jinou koncovkou by se ti nepřehrálo nic.

ponovotny

zkus přejít na KMPlayer, tam jsem nikdy nic podobného nemusel řešit

anonym

IceT používá GomPlaer, je fakt dobrý, v CZ, zabudovaný editor titulků, posun v čase u titl., dost kodeků zabudovaný v sobě a je schopen si dohledat kodek na netu, když mu chybí.

bolak

česílko: nevím jestli máš pravdu, ale dám ti palec, ta odpověď vypadá věrohodně, nicméně vím že už sem něco podobného jednou zkoušel a nešlo mi to :)

anonym

Já to používám často a funguje mi to. Ještě jde změnit kódování v PSPad Editor v menu formát. Central Europe – 1250 – 852 – 895 – 8859/2, UTF – 8/16

bolak

Asi to tak bude :) já prostě používám při spoustě řešení problémů takovýhle prasácký řešení, protože se prostě v ničem nevyznám a musím si vystačit s minimem vědomostí :)

anonym

kdybys nekecal :p