venkovan

Některé mateřské školky se zařazují do tvz. „přírodních“ kde děti jsou co nejvíc venku i v dešti. Dali byste tam dítě? .

V rámci programů školky děti pracují na zahradě, mohou si hrát s vodou, v blátě apod. Pustili byste do takové školky své dítě i když by se zamazalo (s tím, že ve školce by mělo oblečení na bláto), běhalo by venku v dešti a podobně ?
Doplňuji:
Videl jsem pár obrázků z Německa (ze školek a děských hřišť a má to snad i navrhovat časká architektka) prý takový školka je v Praze u nějakém ekocentra či jak si říkají. A i u nás začínají tzv. „lesní školky“, kdy děti venku jsou prakticky celý den. Tak snad se to rozšíří víc – pokud budou ochotní pedagogové a rodiče.

Odpovědi
anonym

tak děti by měly být venku za každého počasí aspon na chvilku,jinak by byly zhýčkané,přeci­tlivělé a nebyly by odolné,když vedete děti do školky taky si nemůžete vybrat počasí ve kterém tam půjdete

dudu

Určitě ano, je to citlivý návrat k přírodě a podmínkám ve kterých by měli vyrůst otužilí jedinci nemající problémy s alergiemi a schopni v relativní pohodě překonávat i důsledky přírodních a ekologických katastrof.

hanulka11

Já to plně schvaluji, jen tak ubyde alergiků, kteří jsou vychováváni v takové škodlivé sterilitě.
Vždyť my jsme si nejvíc vyhráli, když jsme stavěli rybníčky z bláta a máchali se v potoce i když bylo chladno ,prostě jsme si užili přírodu, tenkrát nás nikdo nehonil …nech toho umažeš se, nebo nastydneš.

Sonka Pop

Dobrý den, chtěla bych se zeptat… není tu prosím někdo, kdo má zkušenosti se školkou http://www.troj­skalabut.cz/ na Praze 8? Docela uvažuji, že bychom tam přestoupili… Zatím navštěvujeme státní školku, ale docela reálně uvažujeme o změně.