Kelt

Některé lidi byli bez roušky a platili. Doufám, že ne vy?

Zprávy z nejbližšího okolí mne zajímají více než to, že v Nairobi přejedou kočku.
https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/popijeni-a-nafukovaci-virivka-navzdory-koronaviru-byl-na-diskotece-mejdan-40318438?seq_­no=1&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=null
A prý ve Valašském Meziříčí dali několika lidem pokutu za to, že neměli roušky. Doufám, že to není nikdo z tohoto portálu.

Nejlepší odpověď
Kepler

Já jsem to nebyl 🙂 Ven chodím jen za účelem nákupu a roušku vždy mám, i když nejsem tak docela přesvědčen o účinnosti tohoto nařízení. Ani jsem nikdy na ulici bez roušky nikoho neviděl. To spíš potkávám více než dvě osoby pohromadě. Trafikantky roušky většinou nemají, jsou pěkně zašití v té své budce a nejsou tak na očích. Spíš mě znepokojuje, že prakticky nikdo z nakupujících nepoužívá rukavice, ačkoliv zboží jde z ruky do ruky. Podle některých lékařů je infekce dotekem dokonce pravděpodobnější, než kapénková infekce.

Další odpovědi
Rokio

Já také ne. Jsem zodpovědný. Nosím roušku, nebo alespoň šátek.

Zde je případ, který se stal v místě mého bydliště: https://znojem­sky.denik.cz/zlo­ciny-a-soudy/rouska-oblicej-zakaz-policie-pokuta.html
zdroj: znojemsky.denik.cz

Pepa25

Podstatně víc než počet udělených pokut lidem bez roušky mě trápí, jak virus začíná řádit v domovech důchodců …

Edison

Kelte, co to češtin?? 😁