Některá města nechtí, aby byli popelnice venku před domem, ale v domě.Není nehygienické mít smradlavou popelnici v domě?

Nejlepší odpověď
terry

Ještě jsem to neslyšela, ale v domě bych mít popelnici nechtěla. V létě to musí být pouze pro silné žaludky.
A z jakého nařízení města vychází? Netuším, zda to mají v pravomoci a zda je obyvatel povinen toto dodržovat.
Ad ocko – myslím, že v létě ani dobže zavázaný sáček nezadrží ten odér.

Další odpovědi
anonym

Dobrý den. Tady mi není jasné, proč by mělo smradem z Vaší popelnice trpět celé město. Jen si ho hezky užívejte, když nedokážete odpad házet do „sáčků na odpadky“, ty potom zavázat a teprve dát do popelnice.
Chce to trochu ohleduplnosti vůči ostatním lidem. V téhle zemi není nikdo z nás sám.
Doplňuji:
Milá Tery, tímhle na Vás nehodlám útočit, jen to chci vysvětlit: popelnice se dnes vyrábí i plastové a to nejen proto, aby byly lehčí pro manipulaci, ale také z toho důvodu, že se dají snadněji vymývat. Některé obce zavedly dokonce systém vkládaných plastových pytlů do popelnic a svoz odpadu byl prováděn speciálními kuka vozy, které po vysypání obsahu popelnici i vypláchly. Vím, že tento systém fungoval v Šenově u Nového Jičína. Čistá popelnice nezapáchá. Zapáchají jen v ní hnijící zbytky. Pokud se odpad zaváže do plastového pytlíku, tak ani v horkém létě neudělá tolik hrůzy jako odpadky volně vysypané do popelnice. Ty potom opravdu mohou kolemjdoucí nutit přemýšlet o plynové masce. V Turnově se do popelnic nezavázané odpadky neházejí. Popelnice se dávají na chodník večer před jejich svozem. Proč by měl někdo na chodníku uhýbat ještě popelnici?
Chce to trochu přemýšlet a nebýt pohodlný sobec. Je nás tu víc.

fablen

pokud by všude byly popelnice v domech (uzamčených), z čeho by potom ti bezdomovci žili…