bolak

Několik mých známých mně říkalo, že dostali pro 2. kolo dva volební lístky a na obou byl Zeman, je to možné?

Stalo se to někomu z vás?

Nejlepší odpověď
anonym

I kdyby se to stalo, proč na to neupozornili volební komisi, ta by jim okamžitě vydala správné lístky a omlouvali by se tak, že by se vám srdce ustrnulo (měli by strach, že se to dostane do médií, která právě po takových chybách v den voleb lační).

Spíš si myslím, že známý jednoduše jenom kecal a že ty případy, pokud nastaly byly tak ojedinělé, že by mohl rozdávat štěstí výhercům loterií, kdyby takový dvojlístek u voleb skutečně „našel“ 🙂

Další odpovědi
dubraro

Stát se to může, dělají to lidé. Pokud to někdo zjistí, může samozřejmě ve volební místnosti požádat o novou sadu lístků.

Emefej

Mohlo se to členovi komise nechtěně slepit při vydávání.

ivzez

Byla jsem ve volební komisi, takže vím, že k chybě (záměr bych v tom nehledala)
může dojít velice snadno. Hlasovací lístky se k sobě jakoby lepí a ne vždy si člověk
všimne, že drží dva lístky místo jednoho. (Zvláště, když se spěchá.)

Také se nám v jednom (z téměř 400) případě stalo, že jsme jednoho kandidáta dali dvakrát a druhého jednou (Vydali jsme tři hlasovací lístky.) Volič nás na chybu upozornil, vrátil nám trojici, kterou jsme vyřadili, omluvili jsme se mu a vydali správnou dvojici hlasovacích lístků.

autacek

Pokud to byli voliči Zemana, tak jim to nemuselo vadit, neb lístek co chtěli našli a pokud chtěli volit Drahoše tak se předpokládám ihned ozvali, neb v opačném případě by snad bylo lepší, aby takovým ani nenáleželo volební právo.

hanny 2

Ano,stalo se to mojí švagrové – dnes mi to říkala – dostala 2 Drahoše.

da ny

Příliš tomi nevěřím, ale nevylučuji. Ten, kdopodával lístky se mohl přehmátnout nebo měl špatně připravené hromádky 🙂
Zaměstnanci jedné velké firmy, včetně mladodůchodců (na staré nemají kontakty) dostali téměř výhrůžná doporučení, ve formě osobního dopisu, aby volili pana Drahoše. (dopisy zamořen celý kraj)..
Z TV jsem zaslechla, že někde dostali volební lístky 3 kandidátů :).

Arne1

Volební lístky si zásadně přebírám až od volební komise. A že by komise dávala dva stejné ? No to se mi zdá trochu za vlasy přitažené.

Muffz

Lidský faktor. Strůjce veškerého neštěstí na Zemi.

aliendrone

Jasně že je to možné! Je to zcela evidentní spiknutí Mosky a komunistů (a možná i Číňanů spolu s Kim-čongem), kterak rozvrátit naše dokonalé, bezchybné hospodářství a společenské zřízení!!! ;) :D :D

Prezident Zeman je totiž NEPŘÍTELŮV pohůnek, zaprodanec východou a vlastizrádce. A navíc je bezpečnostním rizikem protože… už nevím, no!

Chjo… :(

plebs

Má v tom prsty Putin a jeho hackeři

bolak

ge0rge: nebyl to jen jeden člověk, a navzájem se neznali, ale ten jeden mi říkal že na to neupozornil, že si říkal že se rozhodne až na poslední chvíli koho bude volit, že to moc nesleduje, ale když dostal dva zemany, tak měl vybráno..

ivzez

Podle mne nikde nešlo o záměr.

Kdyby se hlasovací lístky tiskly na kvalitnější (tvrdší) papír,
neslepovaly by se.

Slepování je podle mne i příčinou toho, že se do některých
úředních obálek dostanou dvas hlasovací lístky → i volič může
snadno přehlédnout, že se dva lístky slepily.

bolak

Tak si to asi fakt nevymysleli:
https://volby­.idnes.cz/pre­zidentske-volby-druhy-den-zeman-drahos-fj0-/prezidentske-volby-2018.aspx?c=A180127­_074125_prezi­dentske-volby-2018_jkk
https://www.i­rozhlas.cz/vol­by/prezidentske-volby-2018-milos-zeman-jiri-drahos-listky_18012712­48_ako
https://www.li­dovky.cz/lide-nekde-dostali-dva-listky-se-jmenem-stejneho-kandidata-p3y-/zpravy-domov.aspx?c=A180127­_111118_ln_do­mov_ele

Mc Merkurion

… důkaz je zavádějící, mluví se v něm o obou kadidátech, jmenovitě přímo o Drahošovi … takže opět fifty-fifty, žádné ovlivňování se nekonalo …

bolak

však tady nikdo nemluví o ovlivňování 🙂 já neříkal že se to nestalo někde i s Drahošem, jen jsem uvedl co jsem slyšel z vlastních řad..