Avatar uživatele
anonym

Někdo se mi připojuje na wifi

jak poznám že se mi někdo připojuje na moji wifinu. Je nějaký software, který by mi změřil odběr dat z mé wifiny? a to nejen okamžité ale i třeba když nejsem doma abych to zjistil. Někdo mi přes dekodovací program prolomil heslo na routru.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? gnr54, dedeg před 4463 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Vojtěch

Nepíšeš, jaký router používáš. Většina routerů, se kterými jsem pracoval, měla v rozhraní pro správu seznam aktivních sessions a IP adres přidělených DHCP. Některé routery umožňují i logování. Raději bych ale svůj čas investuj do řádného zabezpečení WiFi – šifrování WPA2-PSK, povolit jen určité MAC adresy. Mrkni na odkaz.

Zdroj: http://myego.cz/i­tem/jak-zabezpecit-domaci-wifi-router-sit-wpa-wep

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
suaeda

Nabourání do WIFIny a prolomení hesla bude asi čím dál častější. Používám WPA2 zabezpečení s delším heslem a u routeru mám možnost wiffinu a vypínat. Takže, když nepracuji tak wifi vypínám.
-----
Zajímal by mě jednoduchý program a nebo utilitka ve windowsech pomocí, které zjistíme, jestli se na naši wifi síť někdo připojuje.
Doplňuji:
Což o to, když se někdo připojí. Horší je, když přes mé připojení bude někdo sosat např. torenty a bude z toho problém. Protože poskytovatel připojení musí pro případné vyšetřování archivovat Vaše aktivity na netu asi 1 rok.

Upravil/a: suaeda

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

Server Zive měl nedávno zajímavý článek o díře v zabezpečení WiFi.

http://www.zi­ve.cz/clanky/wi-fi-trpi-nepochopitelnou-bezpecnostni-chybou-video/sc-3-a-161699/default.aspx

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Podívejte, vyhledejte na Internetu větu jak zjistit heslo wifi a ujistíte se, že nemá smysl měnit hesla každý den. Poptejte se po sousedech kdo dostal k Vánocům notebook. Slušností z jejich strany by bylo nezatěžovat vámi placené připojení když už heslo prolomí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek