Někdo se mi připojuje na wifi

jak poznám že se mi někdo připojuje na moji wifinu. Je nějaký software, který by mi změřil odběr dat z mé wifiny? a to nejen okamžité ale i třeba když nejsem doma abych to zjistil. Někdo mi přes dekodovací program prolomil heslo na routru.

Nejlepší odpověď
Vojtěch

Nepíšeš, jaký router používáš. Většina routerů, se kterými jsem pracoval, měla v rozhraní pro správu seznam aktivních sessions a IP adres přidělených DHCP. Některé routery umožňují i logování. Raději bych ale svůj čas investuj do řádného zabezpečení WiFi – šifrování WPA2-PSK, povolit jen určité MAC adresy. Mrkni na odkaz.

Zdroj: http://myego.cz/i­tem/jak-zabezpecit-domaci-wifi-router-sit-wpa-wep

Další odpovědi
suaeda

Nabourání do WIFIny a prolomení hesla bude asi čím dál častější. Používám WPA2 zabezpečení s delším heslem a u routeru mám možnost wiffinu a vypínat. Takže, když nepracuji tak wifi vypínám.
-----
Zajímal by mě jednoduchý program a nebo utilitka ve windowsech pomocí, které zjistíme, jestli se na naši wifi síť někdo připojuje.
Doplňuji:
Což o to, když se někdo připojí. Horší je, když přes mé připojení bude někdo sosat např. torenty a bude z toho problém. Protože poskytovatel připojení musí pro případné vyšetřování archivovat Vaše aktivity na netu asi 1 rok.

Michal Kole

Server Zive měl nedávno zajímavý článek o díře v zabezpečení WiFi.

http://www.zi­ve.cz/clanky/wi-fi-trpi-nepochopitelnou-bezpecnostni-chybou-video/sc-3-a-161699/default.aspx

anonym

Podívejte, vyhledejte na Internetu větu jak zjistit heslo wifi a ujistíte se, že nemá smysl měnit hesla každý den. Poptejte se po sousedech kdo dostal k Vánocům notebook. Slušností z jejich strany by bylo nezatěžovat vámi placené připojení když už heslo prolomí.