annas

Někdo se hanbou propadne do hloubi své duše, jiný do pekla. Může být peklo prázdné, protože ďáblové jsou mezi námi"?

Shakespeare “Peklo je prázdné, ďáblové jsou mezi námi.”

Inspirovala mě otázka o červí díře.

Za jak dlouho by se někdo propadl dál než do pekla, tedy skrz zemi?

Nejlepší odpověď
johana 56

Ono to asi nebude tak jednoduché.
Do hloubi duše a současně do pekla je možné propadnout se hanbou sám v sobě.

Jean Jacques Rousseau „Srdce člověka je jeho rájem i peklem.“

I z největšího dobráka se může vyklubat ďábel. Při počtu obyvatel Země není divu, že pomyslné peklo zeje prázdnotou…

Propadnutí skrz zem a za jak dlouho, si neumím představit ani odhadnout.
Jenom vím, že když se propadnu do výkopu, je pode mnou stále zem. Pod ní žhavá výheň, kterou by se snad ani skuteční ďáblové nepropadli.
Pokud se propadnu do kanálu, někde mne to vyplaví…

Vladimír Páral „Své peklo si vymýšlíme sami. Normálně neexistuje.“

Další odpovědi
Drap

Do hloubi své duše se může člověk propadnout a záleží na nátuře, jak dlouho mu tam hanba bude ležet. U někoho to trvá dlouho, nikdo se otřepe do druhého dne. S tím peklem to je problematičtější. Nejsou dostatečně přesné informace. Předpokládá se, že peklo je někde v podzemí. Vzhledem ke znalostem ze ZŠ vím, že jádro země je žhavé a tekuté, takže propadnout se žhavou tekutinou nelze. Propadnout se na druhou stranu tedy považuji za nemožné. Vzhledem k dostupným informacím je v pekle teplo, tak peklo bude ještě někde nad žhavým jádrem.Teoreticky by se tedy hříšník mohl propadnout ještě kousek pod peklo, ale na druhou stranu určitě ne. O prázdném či plném pekle to jsou také pouze teorie. Chybí přesné, nějak podložené informace. Faktem však je, že mezi lidskou populací se vyskytují ďáblové, jestli však tito mají, či nemají spojitost s peklem, těžko říct.

led

Na to vám najlepšie odpovedia vedec Arne Sacnussem a profesor Lindenbrook so svojimi spoločníkmi, ktorí absolvovali cestu na druhú stranu zemegule cez stred Zeme. Podľa ich denníka Peklo neobjavili. Časový údaj a ich objavy sa dozviete pri prečítaní knihy Julius Verne, Cesta do stredu Zeme.

dubraro

IMHO ďáblové jsou sice v hojném počtu mezi námi, ale v pekle jich ještě dost zbývá.

Úvaha druhá:
Ďáblové (stejně jako andělé nebo démoni) byli stvořeni a nemohou se rozmnožovat tak jako lidé. Je jich stále stejné množství, naopak mohou být zlikvidováni. Lidí ale stále přibývá, takže na jednoho ďábla je čím dál více lidí a ďáblové nestíhají. Ve středověku viděl ďábla kdekdo, dnes již na ně skoro nikdo nevěří, natož aby se s ním setkali.

hapiky

Jestli peklo existuje, tak je v jiném časoprostoru. Tedy může být i v místech, kde dnes stojí kostel. Kdyby bylo peklo prázdné(od pekelníků) tak by tam vládly či hrály karty Hitler se Stalinem a sérioví vrazi by jim chodili pro pivo.

Kepler

Soudruh Shakespeare měl asi pravdu. Už velmi málo lidí vnímá hanbu, natož aby se někam propadali. Takže peklo je opravdu prázdné, alespoň resort pro hanebníky určitě. Uvolnění takových prostor určitě stojí za množícími se propady země po celém světě. Myslím, že i ďáblové potřebují svůj vhodný biotop, takže peklo nemůže být příliš hluboko, kde už je příliš horko. Nejvýš tak pár kilometrů, řekl bych.

fcoop

Kepler – tvoje myšlenkové pochody nechápu.
Proč,proboha, je Shakespeare pro tebe soudruh?
Zkus mi to vysvětlit,ale tak,abych to pochopil.

Kepler

Ale no tak, to vůbec nemáš smysl pro humor?

annas

Ale jako humor, tedy nadsázka, by slovo soudruh mělo být v uvozovkách. Pak by to bylo jasnější. Takt to snižuje vaši odpověď.

fcoop

Tak to jo,to jo.
Tahle možnost mě vážně nenapadla.

annas

Taky jsem se chtěla zeptat, co jste myslel soudruhem.

led

Můžeme ho nazvat ve smyslu
přítel Willém, nebo soudruh Bill Shakespearových
je to rovnocenné oslovení, možná Kepler v mladosti s Willem dral školní lavice. Člověk nikdy neví … 🙂