cz

Někdo prý vidí v noci. Může také něco uslyšet v tichu?

Nejlepší odpověď
arygnoc

už sa to tu raz rozoberalo.

zvuk je vlastnosť hmoty v samotnej svojej fyzikálne podstate – je to fakticky kmitanie hmoty, zmena hustoty hmoty – a tie prebiehajú stále ako základný prejav existencie hmoty.
tieto javy prebiehajú neustále, takže „ticho“ v podstate neexistuje (kmitajú i atómy, kvarky a stovky ďalších častíc).

prakticky povedané, dá sa počuť aj ticho (ak za ticho považujeme zvuky pre človeka nepočuteľné).
niečo by o tom mohli rozprávať netopiere (na jednej strane zvukového spektra) či veľryby alebo sloni (na druhej strane zvukového spektra).

podobne to platí i pre „videnie“ – vesmír, svet je plný elektromagnetického žiarenia, už iba záleží, v akom spektre sme ho schopní vnímať.

Další odpovědi
Kelt

Jedná se o dvě zcela odlišné věci. V noci vidíme, pokud je určité osvětlení, že vidíme obrysy. V noci ve tmě vidíme pomocí tyčinek, nejsou rozhodující barvy, ale obrysy. Pokud je ticho, není slyšet žádný zvuk. A když něco slyšíme, tak už není ticho.
Nějak jsem nepochopil , co jste chtěl říci.

anonym

Pokud myslíš ticho jako nepřítomnost zvuku, není co by bylo slyšet.
Pokud ale máš na mysli méně zvuku (tak,jako noc znamená méně světla – nikoli nepřítomnost světla), pak samozřejmě, že ano. Dostatečně citlivý sluch zaznamená i slabé zvuky.