Nechápavé

Nekdo nam zahesloval wifi, asi soused, co delat???

Mame wifi s heslem a nekdo asi zjistil heslo a prejmenoval a dal nove heslo, co delat? Chytam tu novou wifi se jmenem Netis, a to tu nebylo, a kdyz wifi odpojim, tak to netis zmizi z dosahu, co muzu delat?

Jak resetnout? Vubec nevim

Nejlepší odpověď
gecco

Resetni router a nastav si jej znovu, ne??
😉
_____________­____________________
Někde na zadní straně routeru bude tlačítko (nebo ´dirka´) Reset (mimochodem – jaký máš router??). To zmáčkneš (obvykle na 3–15 sec) a router provede tzv. FactoryReset (nastaví se do továrního nastavení – ´jako nový´).
Pak si jej znovu nastavíš jak chceš/potřebuješ (SSID, kanál, kryptování, případně AccessControl, QoS…, samozřejmě nezapomeneš změnit heslo a pokud lze i jméno administrátora).
A je to…
😉

Další odpovědi
postcd

jak resetnout, určitě to bude v manuálu. pokud nemáte, dejte si hledat internetovým vyhledávačem váš model wifi
také slova jako:
manual
reset

šifrování pak nastavte WPA2 (+AES), a jak ecco doporučuje i změnit administrátorské jméno pokud lze. heslo nesmí být uhádnutelné ani slovníkové.

ptáč

Jak se do filtru přidávají adresy přístroje? Pomohlo by to, nebo i tu adr dokáže soused zfalšovat?

gecco

Primární je zabránit, aby se kdokoli dostal do managementu routeru – tedy dobré heslo, pokud možno změněné i jméno administrátora, nastavení MAC do AccessControl pro přístup…
___
Jak se adresy přidávají? – podle typu, kukni do manuálu…
😉

ReHu

Gecco, už jdi tím maximální počtem hodnocení do hájíčka.
Vždycky na to zapomenu a mluví to na mně červeně 😁 😁 😁

gecco

😉
No jo – na mně to u tebe taky zařve skoro každý den…
Dneska už nezbylo ani na čaj/svíčka…
😉

gecco

Jo – jak píše Jpau – vždycky ihned vypni WPS!!! – to je díra v zabezpečení, no díra – spíš vrata od hangáru…
😉
Pokud jde o zabezpečení – jo, je nejlepší používat WPA2 (TKIP nebo AES je běžně asi jedno), ale pokud si nastavíš AccessControl na MAC a rozumné heslo, nikdo ti tam nevleze…
😉

postcd

souhlas

jpau

Nikdy nepoužívej zabezpečení typu WEP! (na prolomení stačí minuty)
Nikdy neaktivuj WPS (může být nastaveno jako výchozí)! (na prolomení je potřeba max cca 12 hodin)