Nekdo ma terasu , nekdo verandu. Ja vubec nevim , cemu se rika " veranda ". ☹ -iv-

Nejlepší odpověď
izzy

Veranda je zastřešená, prosklená nebo otevřená část bytu, domu, chaty nebo chalupy obvykle ve formě přístavby nebo okrajové části stavby.

Zdroj: http://imageshac­k.us/photo/my-images/178/ve­randa.jpg/

Další odpovědi
VampGirl

U nás doma říkáme veranda takovému prosklenému přístavku. Podle mě je terasa nekrytá a veranda krytá…

hanulka11

Verandu jsme přistavěli před vchodové dveře , odkládají se tu svršky – mnohde nemusí být ani vytopená .
U chat bývá veranda i bez oken je to taková přístavba , kde se dá i posedět před vstupem do objektu.Je krytá střechou.

Jakub Tlapal

Přesně tak, jak bylo psáno výše. Veranda je vnitřní část domu a terasa venkovní. Úplně jednoduchý. My terasu nemáme, postavili jsme si pergolu, protože jsem nechtěl nic přistavovat k domu. Nakoupil jsem hliníkové profily a za chvíli bylo hotovo 🙂 . Pak už jen plechovou střechu a nějaké detaily, které musím dodělat ještě letos na jaře.