Nejznámější dílo Arthura Conana Doyla byl bezesporu Sherlock Holmes

znáte ještě i další díla tohoto spisovatele?

Nejlepší odpověď
annas

Sherlock Holmes je literární postava soukromého detektiva z povídek a románů Arthura Conana Doyla. Jeho přítelem a spolupracovníkem byl dr. Watson.

Asi nejznámější je detektivní román Pes baskervillský. Starodávná pověst o psu, který vraždí členy rodu Baskerville. Holmes samozřejmě záhadu vyřeší..

Další odpovědi
vagra

Arthur Conan Doyle napsal např.román Ztracený svět.
Podle něj byl natočen film „Ztracený svět: Jurský park“.

Doplňuji:
Našel jsem ještě jeho knihu povídek"Z říše tajemství", která je plná hrůzy, zla, strachu a množství nevysvětlitelných paranormálních je­vů.

anonym

Vagro to jsem vůbec netušila,na Jurský park se snad dívali všichni alde málokoho napadne kdo byl autorem

vagra

To je proto,že si ho všichni spojují především s Holmesem.
Opravdu se málo ví o tom,že profesora Challengera,vy­myslel A.C.Doyle.

annas

Vagro, to jsem rovněž nevěděla. Děkuji za informaci.

vagra

Není zač,když můžu,pomůžu.
Nářečně to zní líp:
„Esli možu,tak pomožu aji v ložu,
esli nemožu,tak ani v ložu nepomožu.“:-)