nejvyhodnějši spoření

dobry den chtela sem se zeptat chtela bych spořit ale nemam potuchy jake sporeni by pro me bylo nejlepsi ani kde a a jak to zjistim a taky podle ceho si mam sporeni vybirat

Nejlepší odpověď
kazisvět

Stále nejvýhodnější formou spoření v ČR je stavební spoření. Reálný výnos je zhruba 10% ročně. Má to však omezení: vyplatí se spořit maximálně 20 000 Kč ročně a peníze uvidíte nejdříve za 6 let.
Pro odvážnější jsou akcie a fondy, ale rozhodně doporučuji alespoň pětiletý horizont investice. Pro začátečníky bych doporučoval pravidelné úložky do fondů, kde je garantována vložená částka, příklad takových fondů naleznete ve zdroji.
Pokud je váš investiční horizont kratší, vybírejte čistě podle úroků u největších bank, ale upozorňuji, že výnos nebude o moc větší než 2% ročně.

Zdroj: www.csob.cz/cz/Fon­dy/Zajistene-fondy/Stranky/de­fault.aspx

Další odpovědi
sakai

reálný úrok u stavebka je nyní cca 6,8% a zřejmě státní příspěvek zruší. Nicméně dokavad to platí, pak jde o asi nejbezpečnější spoření. Horizont je 6 let a jeho zkrácení znamená značné ztráty. Záleží na objemu spoření, způsobu spoření (pravidelně nebo najednou atd.). Je možné zkombinovat několik instrumentů, doporučuji dobrého finančního poradce. Ať zvolíte libovolnou variantu, dejte dobrý pozor na poplatky a sankce.

mišula4

Dobrý den, to se dá takhle těžko posoudit, to záleží na tom, kolik Vám je let, jak dlouho chcete spořit, jakou částku chcete ukládat, jaký chcete mít k těm naspořeným penězům přístup a podobně. Nejdříve si položte tyto otázky a on se Vám výběr dost zúží.