DusanOrlik

Nejvhodnější externí (přenosná) baterie pro mobil?

Zdravím,mám mboil Sony Xperia Tipo s baterií o kapacitě 1500mAh.Ale určitě to každý zná,často se mi stane že mám vybitý mobil a není kde nabít že.Proto se chci zeptat,jakou baterii byste mi doporučili.Já totiř nemám žádné zkušenosti,co by pro tento mobil bylo nejlepší?Jsem si chtěl pořídit externí baterii,kterou teď nabízejí v prodejně Okay- o kapacitách 2600mAh, 5000MAh a 10000MAH.Ale fakt nevím.Prosím poraďte,se kterou bych byl nejvíc spokojen,se kterou by byla baterie co nejrychleji nabitá (cena do 600,pokud možno).Děkuji za odpověď

Odpovědi
mosoj

Kapacita na rychlost nabíjení mít vliv nebude. Kapacita rozhoduje o tom kolikrát ten mobil dobiješ na jedno nabití té externí aku baterie.

anonym

Zvysoka bych se vykašlal na jednoúčelovou bateriovou nabíječku…
😉
Buďto si kup (a nos sebou) náhradní baterku do telefonu a nebo bych chvíli bastlil a z držáku na 4 AA a USB prodlužky bych si ji udělal (např. http://www.ges­.cz/cz/halter-4xum3n-GES13001904.html ; USB prodlužka libovolná) do cca 50,– Kč – a tužkovkydo ní koupíš, mírně nadsazeno, i v lese…
K telefonu pak stačí USB nabíječka (mám dojem, že je v příslušenství).
😉

huxa

Důležité je, aby měla vysoký proud na výstupu, jinak by se ti klidně mohl mobil rychleji vybíjet než dobíjet.
Osobně bych přihlédnul i k hmotnosti a přenositelnosti a šel po této-http://www.al­za.cz/xiaomi-2600mah-d514186.htm
Mobil bys měl nabít zhruba dvakrát do plna a nemusel bys sebou tahat velké cihly.