kosaaaak

Největší teplotní rozdíl během 24 hodin. (ČR)

Není tu někdo meteorolog? Zajímalo by mě, jaký byl v ČR naměřený největší rozdíl teplot, v rozmezí 24 hodin.

Příklad: V pátek nějakého data v 16:35 bylo neměřeno třeba 32 st. a den na to v sobotu ve stejnou dobu (v 16:35) 18 st.

Dá se to někde vygooglit?
Doplňuji:
deli: Právě proto se na to ptám :) je to docela propastný, ale věřím tomu že rekord by mohl být ještě větší.

Nejlepší odpověď
Neguš

přidám se trochu k barbakanovi a upřesním:v mís­tě,kde jsem tenkrát bydlel bylo 31.12.1978 večer +14 st.C a ráno jsme naměřili –17 st.Bylo to tenkrát pořádně mrazivé ráno,které si dodnes pamatuju.

Další odpovědi
Deli

Myslím, že největší nastane dnes a zítra.

anonym

Už si to přesně nepamatuji v kterém roce to bylo,ale na Silvestra jsme šli na zábavu v tričkách a po půlnoci mrzlo,jen to praštělo a byl to extrémní teplotní rozdíl.Snad si někdo na to pamatuje.Možná to bylo v 70 – tých letech minulého století!

hanny 2

Ano barbakane,bylo to 31.12. 1978 – na Silvestra teplo a v noci začalo mrznout a venku klouzačka.
A ještě si pamatuju,že 31.8.1998,poslední den prázdnin,bylo nad 30st.a ráno šly děti do školy ve strašné zimě.My jsme se vraceli z Chorvatska a v autech,co jely proti nám,jeli lidi ve svetrech.

taxio

  • Deli- má pravdu dnes je 30 a víc °C a zítra má být něco okolo 16 až 20 °C.