decruz

Jak vyčistit zaneseny kontakt v mobilu?

Ahoj, nevíte někdo prosím, jak se dá vyčistit zanesený kontakt v mobilu? Teda aspoň myslím, že je zanesený. Problém je totiž v tom, že mi v mobilu nejednou sluchátka, ale v notebooku a ostatních mobilech jedou.
Nepomohlo by třeba propláchnout to vodou? Já už fakt nevím, co s tím.

Odpovědi
zzzzz

A co by si chtěl propláchnout vodou? Ten mobil? Fakt??? 🙂

To nemusí být zanesený kontakt, může být třeba jen uvolněný.

Popros někoho, kdo to umí rozebrat i složit (to složení je důležité), aby na to kouknul.

rigormortis

Technický líh…kápni dovnitř jacku a píchej samcem…

Dochy

můžeš tam zkusit stříknou konkor, nebo jak se to jmenuje. Spešl sprej na čištění kontaktů (pak tam zavykláš jackem ze sluchátek a mohlo by to být ok) Ale nevím, jestli by to třeba trošku nepoškodilo displej nebo něco podobného…

Ale podle popisu se skoro vvíc bojím, že máš buď v háji elektroniku telefonu (s tím obávám se nikdo nic neudělá) nebo utržený konektor z plošňáku (to by možná šlo přepájet)

cochee

Pozor, pokud bys čistila podle Dochy, tak NE Konkor – to je silikonový olej, čistič kontaktů naší provenience se jmenuje Kontox, zahraniční samozřejmě jinak, ale ne Konkor.

Dochy

Jo, asi máš pravdu. proto jsem to radši rozepsal 😉