Pepa25

Nejsou velké rozdíly v suchu v Čechách a na Moravě poslední dobou moc často?

Situace ke dnešku: v Čechách jsou rádi, že přestalo pršet, na Moravě je hodně sucho a je vyhlášeno nebezpečí požárů. Vím, že západ republiky má běžně jiný charakter počasí, každé léto je obvyklá situace, kdy v západních Čechách jsou přívalové deště, na Vysočině zaprší, ale až do Beskyd nic nedojde (tam to nahrazují bouřky od východu). Poslední dobou mi ale přide, že čím dál víc front se nad naším územím stočí na sever, prostě prší Plzeň – Praha – Liberec a Slezsko .. Nezdá se vám?

Oficiální informace ČHMI: http://www.chmi­.cz/portal/dt?por­tal_lang=cs&me­nu=JSPTabConta­iner/P9_0_Pred­povedi/P9_1_Po­casi/P9_1_1_Ces­ko/P9_1_1_10_Ne­bezpeci_pozaru&las­t=false

Nejlepší odpověď
annas

Vypadá, že ano. V Olomouckém kraji se vysoké teploty a Hasiči zasahovali v sobotu na čtyřech místech u požárů polí, strnišť či trávy.

Sleduji předpověď, zda se déšť dostane k nám na Hanou. Stále jen oblačno, polojasno, nespadne ani kapka. Už loni zde bylo nadměrné sucho,

Další výhled – sobota, neděle, bouřky, ochlazení. Jen aby zase nedošlo k opačnému extrému – bouřky s krupobitím a silným větrem …

Zalévání na zahradě je jako „plivnutí“, slunce i vítr všechno vysuší. . Vítr i déšť si dělají, co chtějí. Někdy potěší, jindy umí pěkně „zatopit“…

Nezbývá jen čekat …
Doplňuji:
Oprava
V Olomouckém kraji se sobotní vysoké teploty a extrémní sucho podepsaly na několika požárech, Hasiči zasahovali na čtyřech místech u požárů polí, strnišť či trávy.

Další odpovědi
zzzlatokopka

Je pravda, že v Beskydech už pár dní nepršelo, ale to tu máme běžně tak rozdílné od Prahy.

mosoj

Nezdá. Podívej se do řek a to je začátek léta.