xiperio

Nejsou v tomto případě nově zvolení poslanci ve střetu zájmů?

Na jedné straně je osobní finanční zájem vydělat za politické období co nejvíce. A na druhé straně je ustupování od programu, který slibovali svým voličům. Myslím tím případ, když vstupují do koalice s vítěznou stranou, při se sestavování vlády.

Odpovědi
elkon

Vše je věcí kompromisu. Vždy je něco za něco. A zřejmě nechápeš, co znamená střet zájmů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Nerozumím, v čem má být konflikt, Naopak dostat se do vládní koalice je win-win situace pro politika i jeho voliče, ne?

xiperio

Třeba momentálně komunisté. Pořád hrozí, že nepodpoří vládu. Ale na druhou stranu, si nepřejí předčasné volby, protože by taky pak nemuseli uspět, a dostat se do sněmovny.

xiperio

Co je střed zájmů to chápu. Spíš jaký zájem, u nich převáží. Jestli ten osobní (finanční) nebo zodpovědnost ke svým voličům.

Ametyst

Xiperio: osobní zájem se nevyhne nikomu. Horší je nechat se zkorumpovat třeba ze zahraničí a pracovat proti své zemi a občanům.

xiperio

S tím souhlasím. A myslíte se , že tu na naší politické scéně, někoho takového máme ?

Mc Merkurion

… sakra, půl parlamentu a polovina těch, co se tam tlačí !!!