Rokio

Nejsou psychotici a zvláště schizofrenici agresory, nýbrž oběťmi.

Takový sexuální násilník se dopouští zločinu v sexuální oblasti na základě své vlastní agrese. Stimulem sexuálního násilníka obvykle nebývá touha po sexu, ale agresivita. Sexuální násilník ví, že jedná agresivně, až na pár vyjímek.

Lidé s psychotickým onemocněním v drtivé většině páchají zločiny v aktivní psychóze z důvodu vlastního ohrožení. Myslí si, že jim chce někdo ublížit, a proto se dopouští špatných činů. Dělají to pro svoji ochranu. Jiní psychotici konají za účelem dobra. Domnívají se, že když například provedou určitou činnost (která je samozřejmě špatná, ale neví o tom), tak tím mohou někoho zachránit.

Toto jsou mé argumenty, proč si myslím, že psychoticky nemocní pacienti nejsou agresoři, nýbrž oběti, kteří jednají na podkladě dobrých úmyslů. Jedná se o mé přesvědčení, za kterým si stojím.

Nejsou psychotici a zvláště schizofrenici oběti, nikoliv agresoři?

Pozor – dva zápory.

Nejlepší odpověď
Dochy

Řešíš to furt dokola.. Objektivně vzhledem ke společnosti to cos popsal jsou útočníci/agresoři. A společnost se před nimi musí bránit. Nedělají to se špatným úmyslem a proto nebudou trestně odpovědní. Dělají to v důsledku nemoci a proto budou léčeni. Jsou nebezpeční pro ostatní (v některých případech) a proto v těchto případech mohou být i omezeni na svobodě.

Další odpovědi
da ny

Mám zkušenost, že jsou 2 „druhy“ schizofrenie.
Od té „domnělé“, která se vloudí do života člověka je možné pomoci…
Tzv: pravý schizofrenik je nebezpečný sobě, ale časem (bez léčby) především pro své okolí:

Též se domnívám, že tomuto tématu aspol., věnujete příliš mnoho energie
a času. Někomu se může jevit jako jistá „posedlost“ 🙂
„Filosofujte“ raději nad příjemnějšími stránkami svého/lidského života. A více si toho nechte sám pro sebe .....