Avatar uživatele
Fyzik

Nejsou nyní muži vlivem emancipace žen chápáni jako ti špatní?

Tak mi to tak přijde, že když se pořád lidem vštěpuje, že žena musí být nezávislá a ve společnosti protežovaná – jestli už se to třeba nepřehouplo, že teď zase ti muži potřebují pomoct. Četl jsem teď články na „zpravodajských“ serverech a přijde mi, že se tam o mužích mluví jako o takových zvířátkách na sex a zajištění domácnosti, což je to, co ženám vadilo před jejich emancipací, že ženy jsou zvířátka na sex a domácí práce.

Všiml jsem si jedné věci, že ženské lifestyle časopisy, které hlásají „ženské ideály“, mají obrovsky širokou základnu, kdežto ty pánské lifestylové u nás skoro nejsou.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3268 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Přečti si o feminismu a femninistkách něco od Josefa Haussmanna – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Jo­sef_Hausmann
😉
Nemyslím, že muži jsou společností vnímáni „jako ti špatní“ – možná jsou některou společenskou skupinou vnímaní jako ti ´nepotřební´ – ale běžného, průměrného, člověka to nijak zvlášť nezajímá…
___
A pokud jde o ty „lifestyle časopisy“ – myslíš časopisy o módě??
Každý časopis – aby mohl existovat, si musí najít své čtenáře (předplatitele, kupující) – a máš pocit, že průměrného chlapa móda nějak ´tankuje´??
😉
Koukni se, kdo nakupuje „módu“? – ženy.
Kdo je ochoten utrácet za pocit ´být in´? – ženy.
A kdo na to ´zvysoka´? – muži…*)
___
*) neplatí to 100%, ale ´jen´ výrazně většinově
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kotja

Co se týče těch časopisů.
Ženské lifestyle časopisy obsahují fotky žen, co jsou oblečeny do různých šatů.
Mužské lifestyle časopisy obsahují fotky žen, co nejsou oblečeny do různých šatů.
A to je dražší.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

ženská emancipácia je spoločesnká slepá vývojová vetva.
aspoň do tej doby, než začnú deti rodiť muži.

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

feministky nesmíš brát vážně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Z tvého popisu mám dojem, že máš v práci šéfa – ženu a špatně to neseš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

nuž, ak to niekto tvrdí, tak potom je to ***** .....bez ohľadu na to, či je to muž, žena, inter, trans alebo iný sexuál

skôr si myslím, že teraz sa s postupujúcou emancipáciou odhaľuje aj diskriminácia mužov, ktorá je síce globálne menšia, ale v určitých veciach rovnako intenzívna a hnusná.....od­kopnutí otcovia, homosexuáli, týraní muži, diskriminácia nízkych mužov, mužov po 50, invalidných a celkovo fyzicky slabých mužov…atď.

čo sa týka mužských magazínov…je mužné čítať lesklý časopis ktorý neobsahuje kopec obnažených žien? aj to je v istom zmysle diskriminácia mu­žov…

P.S. k tým zvieratkám ..........viete, že Hugh Hefner pomáhal pri emancipácií afro-američanov? kým bol moderátor televíznej talkshow, pozýval hostí bez ohľadu na farbu pleti.......bol to na tú dobu škandál (tuším začiatok 60. rokov)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek