Avatar uživatele
Pokročilý

Nejsem věřící a nerozumím Bibli. Ale jednoduše napište odkud se vzala Kainova žena?

Divná otázka. Je to protože nejsem věřící, ale zajímá mě, když Adam a Eva byli podle Bible první lidé, a Kain Abel a Šet jejich synové, kde se vzala například Kainova manželka. Četl jsem že Adam a Eva měli mnoho dětí (jména jsem nenašel). Může tedy být Kainova žena jeho vlastní sestra?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

1. Zkuste se podívat do odkazu. Dost podrobný článek Adam, Eva a jejich potomci.

2. Z jiné stránky

Bible neříká jednoznačně, kdo byla Kainova žena. Jediná odpověď je, že Kainova žena byla jeho sestra, neteř, nebo praneteř atd. Bible neříká, kolik měl Kain let, když zabil Ábela (Genesis 4:8). Jelikož oba byli zemědělci a dospělí jedinci, měli patrně i své rodiny. Adam a Eva měli určitě více dětí než jen Kaina a Ábela v době, když došlo k Ábelově smrti, a také potom měli zcela jistě mnohem více potomků (Genesis 5:4). To, že Kain se obával o svůj vlastní život po zabití Ábela (Genesis 4:14), naznačuje, že zde již asi bylo mnoho dalších dětí a asi i vnoučat či pravnoučat Adama a Evy.

Poněvadž Adam a Eva byli prvními a jedinými lidskými bytostmi, jejich děti neměly jinou možnost, než se brát mezi sebou. Bůh zakázal manželství v rodině až v mnohem pozdější době, když už bylo dostatečné množství lidí a manželství mezi příbuznými nebyla nevyhnutelná (Leviticus 18:6-18). Důvod, proč incest dnes často ústí do genetických deformací dětí je, že oba rodiče mají pravděpodobně podobné genetické vlastnosti s podobnými defekty. Když lidé z různých rodů mají spolu děti, je vysoce nepravděpodobné, že oba rodiče budou mít podobné genetické defekty. Lidský genetický kód se staletími postupně „zamořil” tak, že genetické defekty se násobí, zesilují a přenášejí z generace na generaci. Adam a Eva neměli žádné genetické defekty, což umožňovalo vyšší kvalitu zdraví pro ně i pro jejich potomky, než je tomu v dnešní době. U dětí Adama a Evy nebyly žádné genetické poruchy. Důsledkem toho nebyly v ohrožení a mohly se mezi sebou brát. Dnes to pro nás může znít divně, možná až nechutně, když si uvědomujeme, že Kain měl za ženu svou sestru. Protože Bůh na počátku stvořil jednoho muže a jednu ženu, druhá generace tedy neměla na výběr a bylo nutné uzavírat manželství mezi sebou.

http://www.gotquestions.org/…

Zdroj: http://tajnespisy.webnode.cz/n ews/eva-adam-a-jejich-deti/

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Není známo, kdy se Kain oženil ani příliš mnoho detailů ohledně dalších sňatků a dětí, ale můžeme s jistotou říci, že Kainova manželka byla buď jeho sestra nebo blízká příbuzná. Bližší pohled na hebrejské slovo "manželka" odhaluje čtenáři knihy Genesis něco, co z překladu není zřejmé. Těm, kteří mluví hebrejsky je více jasné, že Kainova manželka byla pravděpodobně jeho sestra. (Existuje také malinká možnost, že jde o jeho neteř, ale tak jako tak, na počátku se brali bratr se sestrou.) Hebrejské slovo pro "manželku" použité v Genesis 4,17 (první zmínka o ženě Kaina) je ishshah, a to znamená "žena/manželka/ženské pohlaví."
Zdroj: Google


Avatar uživatele
Stříbrný

Zajímavá otázka =). Také jsem nad tím už přemýšlela - jen to nehodila na odpovědi =D ... musím to napsat takle, protože mi nejdou dávat hvězdičky a ten admin mi ještě nenapsal ! =(

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Pokročilý

doktorphlox

Skvěle, tak jsem si to myslel. Incest je pokud vím pro věřící hřích, a právě prapočátek věků podle Bible incestem začínal. Skvělé. Věděl jsem že je to podivná knížka.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3219
Zlatý quentos 1426
Zlatý mosoj 1389
Zlatý Drap 1209
Zlatý Kepler 948
Zlatý led 723
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 664
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.