Veruňák 1D

Nejsem ve třídě moc oblíbená. Co mám dělat?

Minulý rok jsem se dostala na gympl.
První jsem se spolužákům líbila, ale potom mě jedna dívka před všemi strapnila a oni mě začali ponižovat a psichicky vidírat.
Nabála jsem se to říct. A to, že jsem počkala bylo dobře.
Tento rok už to všechno vyšumělo a jsme ze všema kámoši, ale pořádmě berou jako divnmou a ta dívka se mě snaží strapnit : že jsem vidlák z vesnice, že jsem měla samé jedničky, že mluvím spisovně, že nemluvím sprostě a že nedělám sprosťárny.
Nazvali mě slušňačkou. Jak jsem už psala – teť je to všechno v pořádku, ale bojímse, že zase dojde k ponižování, házení odpadků do aktovky atd.

Co mám dělat?

Nejlepší odpověď
anonym

Každý tvůj příspěvek se hemží hrubkami. Nevím, jestli jsi na gymplu oblíbená, ale kvůli vynikajícímu prospěchu asi těžko budeš neoblíbená.

Další odpovědi
bolak

3 ze 4 odpovědí tě, kritizujou za pravopis, koukám že tady taky nejsi moc oblíbená

Pokud se tě ta holka neustále snaží ztrapňovat, tak má zřejmě nějakej problém. Já bych si o ní předem něco zjistil a pak se jí na to předevšema zeptal. Příklad, víš že jí zatrhli počítač, rozešla se s klukem, dostala od táty facku, mámu vyhodili z práce, dostala pětku z písemky z matiky atd. Všechno se dá využít, stačí to na ni v pravou chvíli vysypat všechno najednou. Příště až se o něco pokusí, podíváš se jí do očí, usměješ se a přímo se jí zeptáš: „Hele co máš za problém? Proč se takhle chováš? Je to tím žes dostala kopačky a nemůžeš to zkousnout? Nebo tím že seš blbá na matiku a ani nedokážeš sečíst dvě čísla dohromady? Já vím že máš doma problémy, že si máma nedokáže udržet práci a že tě doma bijou, ale popravdě řečeno, já bejt tvůj táta tak tě taky mlátím vod rána do večera, kdyby ses takhle chovala. Zkus se dát trochu dokupy, není potřeba obtěžovat svejma záležitostma mě ani jiný spolužáky. Jestli máš problémy tak od toho je tu školní psycholog…“

Nebo něco podobnýho, co já vim, prostě jí vrátit stejnou mincí tak aby viděla že do tebe není radno se navážet a že když to zkusí příště, čeká jí další podobná smršť :)

A buď ráda že seš divná; normální = obyčejný = nudný

venkovan

Nedělej nic, respektive chovej se přirozeně jak jsi zvyklá. Mimochodem co to je být z vesnice?
Okolo velkých měst je to zamý vesničan, co se na venkov vystěhoval z paneláků. Ráno jsou potom plné hromadné dopravní prostředky vidláky. Takže se tomu jen směj – když přijde nouze všichni ti nafoukaní potom táhnou na venkov aby sehnali něco k jídlu.
A na venkově se vyrábí jedna z nejdůležitějších komodit pro naši existenci – suroviny pro většinu potravin. Ten kdo má jednu z nejodpovědnějších prácí ve společnosti je zemědělelc. I když si velká část společnosti myslí, že je to ten skoro poslední kdo je pro společnost důležitý.

anonym

Postav se proti tomu. Když ti řeknou, že jsi vesnickej vidlák, ty prohlaš, že je městská fiflena například. Nebo je ignoruj – když uvidí, že i ten největší fór tě nechá chladnou, třeba toho nechají. Je tu ještě jedna možnost – udělej někomu takový menší žertík – tak,aby se tomu všichni zasmáli – a třeba tě vezmou mezi sebe :) A neboj – to zvládneš :))

Emví

Damiana

Hlavně se nenech zmanipulovat a nechtěj se té nádheře, co tě drbe snažit za každou cenu vetřít a zalíbit. Jestli jí tak moc ležíš v žaludku, něco ti asi dost závidí nebo jsi pro ni nebezpečná. Vnímá tě jako konkurenci – hlavně, když předtím byla oblíbená a spolužáci začali svou pozornost dělit i k tobě. Ona si není s sebou už tak jistá. Nelíbíš se nějakému klukovi, po kterém ona jde? Nebo dokonce jejímu bývalému, co jí dal kopačky?
Souhlasím s bolakem – taktika 8mile funguje zaručeně (i bez rapu).

manon

Letos se to zlepší, samé jedničky s touto češtinou na gymplu určitě mít nebudeš a tak určitě vzroste Tvoje obliba.
Doplňuji:
Možná to vypadá, že jsem se změnila v gramatického šťourala – ale pravým důvodem mé odpovědi je, že vzhledem k té gramatice si myslím, že otázka je šprýmem z nudy.

Funna

sorry, sice to není odpověď, ale nedí mi to…ale jak ses mohla dostat na gypl, když máš ve svém textu tolik hrubek…min 5 kousků…a to máš samé jedničky?…kam to školství spěje???

bolak

manon: já si nemyslím, já měl taky na škole z diktátů nejhůř dvojky a tady píšu jako prase :)

navíc bych řek že lidi co tu řešej témata jako je třeba šikana, problémy kolem bytu, smrt dítěte… maj hlavy plný jinejch starostí a není nutný jim vytýkat nějaký to pravopisný fópá

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-branit-proti-otravnym-drzim-sprostym-a-hlucnym-sousedum-jake-mame-pravo-na-poradek-kolem-naseho-domu#discussion
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chci-spravedlivost-jakou-formou-mam-podat-k-soudu-treba-nejvyssimu-smrt-meho-syna#discussion

ale to je jen můj názor…

manon

Máš samozřejmě pravdu, že to Veruňák 1D možná mohla myslet vážně, třeba je to vše pravda (asi jsem reagovala takhle i díky tomu, že kromě této otázky tam od ní byly další 2 či tři v krátkém sledu, tak mi zazvonil takový varovný zvonek v hlavě) a možná i tu gramatiku zvládne líp, když si dá ve škole záležet. Taky jsem proto dala palce všem, kteří si tu práci s odpovědmi dali. Budu se příště ovládat :)