Eloška

Nejrychlejší počítač ČR

Pokud byste chtěli zadat početní úkol v současnosti vůbec nejrychlejšímu českému počítači, byl by jím podle některých informací počítač, který se nalézá v Ústavu fyziky atmosféry akademie věd ČR a vědci jej pojmenovali

Nejlepší odpověď
annas

Jde o pátou generaci českého superpočítače Amálka. Ten již několik let používá Ústav fyziky atmosféry Akademie věd ČR pro náročné výpočty.
Odkaz http://pcworld­.cz/ostatni/jiz-pata-generace-ceskeho-superpocitace-amalka-4846