jachym10

Nejprudší sjezdovka pro sjezdové lyžování?

Sjezdovka jaké lyžařské sjezdové disciplíny je nejprudší? Slalom, nebo sjezd?

Odpovědi
nyjono

Teoreticky by strmější měla být pro sjezd, když nemusí kličkovat brankami.

autacek

Viděl jsem to tady, shora vede kolem normální červená, ale dolů bych si netroufl. Rekord je tu něco přes 250 Km/h, jede se fičákem dolů.

https://www.on­thesnow.cz/no­vinky/a/590124/o-v%C3%ADkendu-padl-ve-vars-rekord-v-rychlostn%C3%ADm-ly%C5%BEov%C3%A1n%C3­%AD

Klaproth

V ČR jsou slalomáky prudší než tratě pro sjezd. Z vršku slalomáku na Bouřňáku v Kr. Horách není přes hranu vidět dolů, tak je prudký.