FreeSTONE

Nejnižší teplota hoření?

Látky mají různou teplotu hoření, i různou zápalnou teplotu. Mě by zajímala nejnižší fyzikálně možná teplota hoření. Je to nějak omezeno (tj., je k tomu třeba nějaká reakce, která při nízkých teplotách neproběhne)?
Existuje látka, která má tak nízkou teplotu hoření, že ji lze např. udržet v ruce?

Nejlepší odpověď
Pájo

Na Váš dotaz asi nedovedu uspokojivě odpovědět, ale asi bych se snažil hledat třeba v oblasti tzv. „ohnivé magie“. Kouzelníci k udržení ohně v dlani (nebo zapalení ohně na rukou) používají speciální rukavice, díky kterým se nepopálí.
http://www.zbo­zi.cz/?q=Fire+Glo­ves

Jinak blíže k otázce:
hledáte podle mého kapalinu ze skupiny tzv. nízkovroucích kapalin, které mají za normálního tlaku (101 325 Pa) teplotu hoření nižší než 50 °C.
(Aceton, diethylether, lehké benzíny, methanol… )

Doplňuji:
Odpověď je pouze v rovině teoretické, v žádném případě s těmito látkami neexperimentujte! Jedná se o látky extrémně hořlavé, u některých hrozí riziko samovznícení či exploze!!!