wiera

Nejlevnější varianta podhledů

Máme v podkrový prkený strop, na kterém je rákos a omítka a ještě je to celé přetřené klihem, takže se to loupe, navíc tam starou střechou teklo, takže jsou tam rezavé mapy. Střecha už je opravená. Jak by se dal zamaskovat ten strop, jinak, nežli sádrokartonem? Tapeta na tom nedrží, muselo by se škrábat, což v tuhle dobu není vhodné. To chceme odložit, až se bude místnost rekonstruovat, což bude za pár let možná. Prozatím hledáme jen spíše estetickou levnou nápravu.
Doplňuji:
jde o to, že nalepit se na to nic nedá, protože původní malba opadává, takže na tom nic nebrží. Potřebuji rychlou, suchou a levnou variantu..je to dočasné…

Nejlepší odpověď
baghira

sádroš je klasika, další možnost je obklad – buď palubky nebo nějaké jiné dřevo (záleží na tom, jestli by se to do interiéru hodilo), v jedné místnosti na chatě máme na stropě takové polystyrénové dlaždice s dezénem (je to tak 50×50cm, a natřené to taky nevypadá špatně).
Doplňuji:
samože nic z toho se nemusí lepit, ale dá se montovat buď na původní strop nebo na lišty/profily vedené pod ním – záleží na tom, v jakém je stavu, jestli unese vruty a tak.

Další odpovědi
Děda Louda

Šíré nebe.

tom004

Prakticky,stejný problém,jsem v minulosti,vy­řešil,obložením palubkami.Dnes,je možností,mnohem víc.Dají se použít,různé druhy obkladových panelů,kazet,ap­.Stačí zajít,do OD,který je má v nabídce.A,prto­že,máš podklad dřevěný,s montáží nebudou žádné problémy.

terry

Nevím, jak velký to je prostor, ale jako dočasné řešení bych volila nějaké kazety co mají např v Obi, Baumaxu apod.