Avatar uživatele
CarJa

Nejlepší způsob jak usnout?

Jsem vážně plná energie ale potřebuju se vyspat. Prášky si brát nechci. Tak schválně jak to děláte vy když neumíte usnout?
P.S Počítání oveček vážně nefunguje :)
Doplňuji:
P.S Trapný odpovědi fakt miluju. Tohle není místo kde chodíte s lidmi vyje**t…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: CarJa

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 3775 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Dej si teplý mlíko. To pěkně uspává.
Taky je dobré, když se člověk během dne rozumně utahá, ale to ti asi teď už nepomůže, když to chceš na dnešek, že?
Pak je taky dobré, utahat oči, tj. číst si knížku.
No a taky jde to neřešit. Pokud zítra brzo vstáváš a je to jen jednorázové, tak to tělo v pohodě zvládne, takže to neřeš, až usneš, tak usneš, nemá smysl se tím nervovat. To pak tuplem jen tak neusneš. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Lehnout si a spát. Usínat jsem se zřejmě naučil hned po narození a doposud jsem to nezapomněl. Takže usínat umím. Pokud se přece jen stane, že neusnu hned, tak otevřu okno a pořádně vyvětrám. Pak usnu velmi rychle

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cz

A dělení oveček funguje?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Awe

Jestli ti bylo 18 dej si trochu vína,piva nebo 1–2 skleničky whisky…Více ne má to opačný účinek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

plná energie se do spaní nenuť. Až to bude tělo opravdu potřebovat, řekne si o to. Věta- „Jsem vážně plná energie ale potřebuju se vyspat“ , je podle mého nesmysl z neznalosti funkce vlastního těla

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Lehni si do uvolněné polohy – šavasána nebo na boku zavři oči a snaž se uvědomit, tíhů na jednotlivých místech těla, nohy, ruce, obličej – všechno, pak si uvědom teplo v rukách, jak ti proudí krev, uvolni tělo, zbav se všech myšlenek, představ si, že je někam dáváš a soustřeď se na dech. Můžeš si v duchu počítat pozpátku a představovat si, že sestupuješ hlouběji, dostaneš se do alfa hladiny, která ti pomáhá usnout. Tedy žádné násilí, volně dýchej, výdech dvakrát delší než nádech. .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kaculinda200

Meduňkový čaj nebo teplé mléko s medem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pribekp

Jako je hygiena těla, tak je hygiena spánku. Znamená to před spaním si pořádně vyvětrat, nenechat svítit (ani noční světlo), atd. Funguje i to, nemít v místnosti kde se spí hodiny, aspoň aby na ně nebylo vidět (budíka dát pod postel),to patří také k hygieně spánku. Člověka totiž deprimuje to, že nespí a vidí kolik je hodin a říká si, to je hrůza, tolik hodin a já nespím, atd. A když se stále nechce spát, tak než se trápit a kroutit se v posteli a nervovat se, tak se doporučuje vstát, vyvětrat, obléci se, obejít blok, vrátit se, ulehnout. Za celý tento proces SE NEPODÍVAT NA HODINY A ANI NĚJAK NEZJIŠŤOVAT ČAS. Spánek je 100%.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek