Mirdas

Nejlepší výmluva kterou jste kdy slyšeli ?

Před nějakým časem jsem v rozhlase slyšel událost, kdy policie honila řídiče který se snažil zmizet v uličkách jednoho města.
Když jej dostihli a zadrželi, na dotaz proč před policií se snažil zmizet odpověděl, že jeho manželka mu před čtrnácti dny utekla s jedným z jejich kolegů a on se bál, že mu ji nyní chce vrátit.
Tato odpověď mne opravdu pobavila, přestože rozhodně neomlouvá jeho jednání.

Jakou podobnou omluvu – výmluvu jste zaznamenali vy ?
Doplňuji:

Znáte situaci kdy se dotyčný(á) dostala díky originální výmluvě z krizové situace do situace minimálně zajímavého člověka ?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat do archivu. Najdete některé další.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=omuva%20v%C3%BD­mluva

Z konce 50. let.
Někde na vesnicích ještě nebyly v domech koupelny, voda se ohřívala dřevem v kotli. Proto se členové rodiny koupali 1× týdně, když byli všichni doma, tedy v sobotu.

Studenti jedné střední školy se měli zúčasntit nějaké podvečerní sobotní akce. Jedna dívenka se omluvila, že se nemůže zúčastnit, protože se v sobotu koupou. Učitel jí na to odpověděl: „Vykoupej se jiný den.“.

Nepochopil, že to tehdy nebylo tak snadné.

Později učitel uváděl jako příklad rozdílu mezi vybavením bytu v minulosti a v tehdejší současnosti.

Další odpovědi
ivzez

Mne pobavil student, který si do omluvenek
opakovaně psal „ranní nevolnost“.

Po čtvrté omluvence jsem se ho zeptala,
v kolikátém je měsíci,
a jestli to bude chlapec nebo holčička …

Drap

Kdysi dávno můj spolužák při pozdním příchodu do školy tvrdil, že cestou viděl jak se perou dvě jeptišky a nemohl se od té zábavy otrhnout.

ten který je

Stavba budovy před dokončením:Já jsem ten nový koberec pane staviteli nechtěl ukrást,dal jsem ho do auta aby ho někdo neukradl.

Párty:Já jsem ti miláčku nechtěl v noci zahnout s tvojí kamarádkou,byla tma a já jsem si tě spletl.

Zdroj: Životní postřehy.

dg

Já jsem si to do tašky ale dával.
Já to mám, ale doma na stole.

Stingo

Já četla kuriozity z policejních spisů a tam bylo, že zastavili řidiče a dali mu dýchnout a nadýchal nějaké to promile a on na to, že je ředitelem továrny na výrobu rumových pralinek, tudíž musí pořád ochutnávat.

zjentek

„to jsme netušili“ :o

anonym

Já za to nemůžu..to samo (často používano néjen u dětí)

tutu2000

no asi když můj spolužák řekl že mu prasklo v bytě potrubí a on to musel sám spravit protože neměl mobi......tehdy mu bylo tak 14 let :D

anonym

Ale já ji mám opravdu rád.
Doplňuji:
Na učňáku si spoluzak přinesl účtenku ze záchytky, 110 Kč, ten den, kdy nebyl ves škole mu uznal. Velmi nestardartni vymlouvá, ale skutečná. Byl king.

Nazdar Bazar

http://www.no­vinky.cz/finan­ce/322549-hitparada-veselych-historek-z-pojistoven-vystresovane-morce-i-neviditelne-auto.html

huxa

Česílko mi připomněl jednu výmluvu, kterou použila jedna spolužačka, ovšem protáhlo se to, místo na několik minut, na několik měsíců.
Kradla mladším ročníkům věci, jednou ji učitelka přistihla a ona řekla, že je to její etnické náboženství (byla trošku přičmoudlá, ovšem nikoliv cikánka), učitelka jí tedy napsala poznámku a řekla, že jí má dojít ukázat jákýsi papír, o existenci daného náboženství. Po pár dnech začala spolužačka shánět podpisy na založení tohoto náboženství. Věci musela vrátit a jelikož tato „petice“ se jí nepovedla, dostala trojku z chování a nevzali ji na žádnou střední školu. Teď nedělá nic, akorát bordel na vesnici, párkrát po ní už šli poškození, kteří asi přešli do jistého kluxklanu a ona má trvalý invalitní důchod, přestože ji nic neudělali. Raději už nejspíš nevychází ven.

anonym

Byl jsem tu včas, ale zjistil jsem, že stojím přede dveřmi v pyžamu. Tak jsem se musel vrátit domů – převléci…

Měl jsem v autě bombu – kdybych zpomalil pod *, vybouchla by. Naštěstí za pomoci přítele (armádního specialisty na výbušniny) se mi podařilo ji bezpečně odpálit…

Proč narušujete naše vyšetřování? Víte jak dlouho toho * hledáme? Než jste mě zastavil, už jsem ho skoro dohonil… Připravte se – budete si muset najít jinou práci pane „policisto“!

anonym

annas, to koupání bylo i v 70 letech, kde jsem vyrůstal na vsi. Kamna, plechová vana, suchý záchod. Postarat se o zvirectvo, to nás živilo. Zahrada. Dodnes nemusím králíka, v hlinew mne to taky nebaví. Úkoly ze školy byly až po hospodářství.

annas

Určitě takový stav přetrvával i v pozdějších letech. Jenže nám to zmiňoval učitel který tehdy reagoval, jak jsem uvedla. Byl z města, takže vůbec si nedovedl představit, jak to na vesnici chodilo.

Také si to jako dítě pamatuji. Nerada vzpomínám … 🙂