OptieX

Nejlepší typ kolagenu vzhledem k účinku na kůži?

Existuje několik chemických forem kolagenu. Ptám se: Je u polykatelných verzí rozdíl vzhledem k účinku na vzhled kůže?
Nebo ještě doplňující otázka: Ten kolagen opravdu mírně zvrátí aktuální vzhled?

Odpovědi
annas

"Závěrečné shrnutí o kolagenu

Je důležité uvědomit si, že existuje mnoho faktorů, které podporují tvorbu a použití kolagenu v těle. Je to například vitamín C, mangan, měď, prolin a potraviny s vysokým obsahem anthokyanidinů (například borůvky, třešně a ostružiny).

Aby se kolagen v těle aktivoval, měli byste své kolagenové doplňky vždy užívat i se zdrojem aminokyselin a vitamínu C. Případně si pořiďte takový doplněk, který tyto aktivující složky již obsahuje. Zajistíte si tak vstřebatelnost a užitečnost samotného kolagenu.

Navíc, zatímco mnohé krémy a prášky tvrdí, že dokáží oživit pleť přidáním kolagenu, molekuly v těchto lokálních topických přípravcích jsou obvykle příliš dlouhé pro vaši pokožku, aby je dokázala skutečně absorbovat. Jinými slovy, můžete si ušetřit peníze, pokud jde a aplikování kolagenu přímo na kůži.

A nakonec, mějte na paměti, že některé potraviny, zejména s množstvím aminokyselin, podporují růst kolagenu více než jiné. Živočišné produkty jako vejce, drůbež, ryby a mléko mohou přispět k tvorbě kolagenu. Ani vegetariáni se však nemusí obávat. Můžete použít kolagen i v receptech a jídlech pro vás či vaši rodinu. Například domácí želé nebo přírodní ovocné dřeně a chuťovky."

https://www.e­otazky.cz/co-je-kolagen-7-zpusobu-jak-muze-kolagen-zlepsit-vase-zdravi

Dostatek kolagenu ovlivňuje i vzhled kůžena tváří.
Je to zbraň proti stáří.

Nemohu vám typ kolagenu doporučit, protože by šlo o reklamu.

„Jen obecně. Má-li být kúra účinná a skutečně pomoci tělu nastartovat novotvorbu kolagenu, pak je třeba volit tablety, které obsahují kolagen v hydrolyzované formě, tedy takové, které se snadno rozpouští a tělo je využije bezezbytku. Začínáte-li s kolagenovou kúrou, mějte také na paměti, že k novotvorbě kolagenu je zapotřebí i dostatek vitaminu C. “

Kepler

Podle toho co jsem vyčetl u tetky Wiki, je nejdůležitější a pro kůži nejprospěšnější kolagen typu I. Osobně ale jsem v použití jako kosmetických výrobků i potravinových doplňků skeptický. Nemám však osobní zkušenost.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kolagen