auluk

Nejlepší přítel člověka

Myslíte si že může být nejlepším přítelem člověka zvíře? Myslím jako že kdyš je v rodině třeba 5 členů tak že např. kočka bude mít toho jednoho kdo bude její nejlepší přítel a že to tak bude i cítit nebo myslíte že zvířata toto vůbec neřeší

Nejlepší odpověď
anonym

Kočka,pes a třeba kůň mají odlišné chování.Malé kočkovité šelmy žijí v přírodě většinou samotářsky,pouze v době říje vyhledávají partnera.Proto kočka není tak fixovaná na člověka,chová se více introvertně a lépe snáší být nějaký čas o samotě.Pes je smečkové zvíře,tedy podřizuje se šéfovi,který mu zajistí ochranu a potravu.Je spokojenější ve společnosti více jedinců svého druhu nebo v náhradní smečce lidské.Kůň je zvíře stádové,původně ze stepí.Ve stádě také existuje určitá hierarchie,stádo před nebezpečím prchá.člověk je pro ně taképredátor.Šelmy v nebezpečí,když už nemohou jinak,útočí,kůň prchá.Odlišný je i způsob obstarávání potravy.Samozřejmě u domácích plemen se jednotlivé charakteristiky liší aT´už povahou nebo prostředím ve kterém žijí.Někdy i „divoká“ zvířata odchovaná člověkem dají přednost soužití s lidmi,kteří mu zajistí ochranu a krmení.Pouze v období rozmnožování si mnohdy udělají výlet a pak se dobrovolně vracejí.Rozmno­žovací pud je nejsilnější.Vztah domestikantů k lidem není o ničem jiném než-li o snadném přístupu k potravě a bezpečí.My lidé bychom to mnohdy rádi viděli jinak,ale „láska“ je lidský cit a zvířata tímto nejsou vybavena.Domácí zvíře přilne většinou k tomu člověku,který jej bude krmit,ošetřovat,pos­kytne mu bezpečí a případně mu nejvíc porozumí v jeho zvířecí nátuře a kupodivu se jej nebude snažit polidšťovat.E­tologie zvířat je krásná oblast,mnohem víc mě obohatí zvířata- i ta domácí pozorovat když je můžu i pochopit a poskytnout jim co nejvíc přirozeného projevu.....:D

Další odpovědi
kapka

Ze zkušenosti vím, že se zvíře dokáže fixovat na jednoho člena rodiny více, než na jiné. U psa to nepřekvapí, ale znám takové případy i u koček. Rozdíly ve členech rodiny dělají třeba i papoušci.
Takže moje odpověď je, že to zvířata řeší a mohou projevovat každému členu rodiny jinou náklonnost.

briketka10

to nemůžu posoudit mám kocourka a jsem s ním sama, ale teď když jsem byla v nemocnici tak o něj pečovala moje sestra má ji taky moc rád..
ona má pejska Yorkšírka u nich je to tak, že má nejvíc rád ji pak jejího syna a nakonec mě, když k ní přijdu na návštěvu bere nás jako svou smečku a je ve svým živlu :DD
Doplňuji:
kapka má pravdu dnes u mně byla kamarádka a ve čtvrtek jim zemřel anduláček Pepíček tak jsme si otevřely víno a bulely já nad Briketkou a ona nad Pepánkem ten byl jejího syna, ale ho měla u sebe v pokoji tak si ho ochočila a mluvila s ním..

Drap

Téměř u všech zvířecích druhů, v jejich vlastních komuntitách existuje určitá hiearchie. Podle ní se zvířata díky svým instinktům řídí. Obzvláště je to patrné u psů.
Vlčí smečky mají velice vypracovaný sociální systém a velmi přísnou hiearchii. Podle toho se řídí i psi. Všechny členy rodiny mají rádi, vychází s nimia komunikují. Většinou však jednoho člena považují za vůdce smečky a tomu jsou nejvíce oddáni.
Obdoba je potom i u ostatních zvířecích druhů

misskas

nejvice se zafixuje na cloveka ktery ma nejvice vliv na rodinu a ke kazdemu clenu ma jiny vztah
Doplňuji:
myslim tim clena rodiny ktery ma na ostatni vliv