Keret S 75

Který je nejlepší notebook pro práci s grafickými programy v ceně pod 20 000 Kč?

Nejlepší odpověď
jáára

desktop

Další odpovědi
anonym

pro práci s grafikou si pohlídejte především tyto parametry:

  • dostatek RAM (a tím dostatkem myslím opravdu hodně), 16GB minimálně, hodí se to pak při práci s mnohavrstvými rastry o vysokých rozlišeních a k uchovávání historie jejich úprav. Pokud plánujete stříhat video ve vysokém rozlišení (nedej bože 4K tak ještě přitlačte, 32GB bude tak akorát 🙂
  • výpočetně silný procesor. Nejlepší srovnávačka je na cpu.userbenchmar­k.com, kde si snadno vyberete takový který bude mít kromě vysokého výkonu i přijatelnou cenu.
  • pro specifickou práci s grafikou se často hodí i výkonná grafická karta podporující operace OPENCL a/nebo CUDA … grafická karta se pak umí svými výpočetními jádry zapojit do náročných operací nad rastrovou grafikou nebo do renderování 3D grafiky a to mnohem efektivněji než by to kdy dokázal sebelepší CPU. Kvůli podpoře CUDA zvažujte spíše grafické karty nvidie viz gpu.userbenchmar­k.com
  • vysoké roslišení displaye a co největší plocha displaye (co nejvyšší PPI)

pokud se pro práci s grafikou omezíte na maličký display notebooku snažte se aby měl alespoň co největší dostupnou úplopříčku a co nejvyšší rozlišení, stejně k němu časem dokoupíte další dva monitory po stranách protože bez toho je to prostě otrava 🙂

Edison

Žádný. Na grafiku apple. To hovoří i za cenu.

anonym

cenou se pod dvacet vejít určitě dá, ale musíte zapomenout na mýtus o tom že grafika se dá dělat jen na applu a rozhodně zapomeňte na to že budete kupovat sestavu od nějakého značkového výrobce, raději si ji nechte sestavit z komponent, bude to mnohem levnější.

anonym

(v tom komentáři jsem hovořil o variantě desktop, jen pro doplnění) .. u notebooku je to trochu komplikovanější 🙂 tam tyhle možnosti zkrátka ani nejsou.

anonym

U notebooků ale vždy máte možnost přenést se před určité předsudky, které kolují kolem značek s výhodnějším poměrem cena/výkon a tím výrazně ušetřit a přitom získat bezproblémově funkční stroj který svou roli zastane – zvlášť pokud si ohlídáte v odpovědi uvedené technické aspekty. Každý vám bude tvrdit jak příšerné jsou notebooky, asus, acer, a podobné značky které se jim nelíbí obvykle především proto, že nabízí to co oni kupovali za 50 za třetinovou cenu a jejich volba tak působí přinejmenším nekompetentně … zaměřte se právě na tyto značky a nedejte moc na pomluvy 🙂

jáára

+1