Broukk

Který je nejlepší dětský kartáček a zubní pasta?

Jakou značku detskho kartáčku a zubní pasty používate?

Odpovědi
marci1

Děti i dospělí u nás používají švýcarské kartáčky Curaprox soft a zubní pastu Sante dental med s vit. B12 (oboji je velmi vhodné pro děti). Pro děti je vhodná třeba i pasta Logodent nebo Odol perlička. Nebrat „Šmoulové“.:-))
https://ona.id­nes.cz/special­ni-priloha.aspx?y=de­ti/test-detskych-zubnich-kartacku.htm
https://www.stre­am.cz/adost/10008332-zubni-pasty#nejnovejsi

Viki12

Za zubní pastu Elmex.

vikimiki22

Curaprox soft a perlička.

ivzez

Nejlepší zubní kartáček je ten, který se dítěti bude líbit,
a nejlepší pasta ta, která mu bude chutnat.

Na čištění zubů je nejdůležitější technika a nevynechávat.
Kartáček a pasta zmíněné výše by měly mít vliv na to, aby
si dítě zuby čistilo ochotně, rádo a pravidelně.

Pokud se zeptáte odborníků, poradí Vám každý něco jiného.
Jenom pár dobrých stomatologů Vám řekne, že záleží jenom na technice a důslednosti.

Dochy

Nevím (který je nejlepší)
Ale my jsme se ustálili na Curaprox Smart a ELMEX.
Žena měla tendenci kupovat kartáčky pokaždé jiné ale z toho jsem nebyl moc nadšenej. Pokaždé jinak do ruky, jinak pasuje do pusy, člověk má pocit, že si s nějakým kartáčkem konečně nacvičil pohyby tak aby se dostal na všechny zoubky a pak dostane do ruky něco jiného. Navíc děcka nemáme zrovna nejklidnější a když si kluka potřebuju nějak urovnat musím kartáček položit. Tyhle kartáčky mají hranaté tělo, takž se odložit dají bez toho aby se nečekaně otáčeli. A kartáčky máme na čištění zoubků. Ne na to aby se kluci koukali na ty ozdoby co na nich jsou.

jirka F

Já když jsem byl ještě před nedávnem dítě tak jsem používal Odol perlička asi nejlepší dětská pasta na trhu.

danzel22

Nevíte někdo o nějaké dobré zubní pastě,kterou by mohly používat jak děti tak dospělí lide?

Janice22

Zubní kartáček Herbadent kids a k tomu i jejich zubní pastu.

kosmonautka

Ahoj jakou kupujete dobrou zubní pastu?Chci jenom to nejlepší pro naše děti.

Dochy

Proč se ptáš? Odpovědi u této otázky jsou a odpovídají na Tvůj dotaz. Pokud Tě zajímájí odpovědi s nějakým dalším omezením, polož novou, přesnější, otázku.

danzel22

Ahoj nevíte o nějaké dobré zubní pastě,která by byla jak pro dospělé tak pro děti?

Dochy

Pochybuju… Složení bývá upravováno podle věku. Jednak s ohledem na jiný typ zubů (mléčné/trvalé zuby + pravděpodobně jiné potřeby při růstu a jiné u zralého zubu), a pak s ohledem na zkušenost uživatele: Děcka se nemusí podařit přesvědčit, že mají pastu vyplivnout.

Pro jednorázovou potřebu se myslím nemusíš bát… Ale dlouhodobě bych radši rozlišoval.

Dochy

A ještě: Pokud máš dotaz, asi by bylo lepší založit novou otázku. Pokud se zeptáš v diskusi pod starou otázkou, uvidí to jen pár lidí. Tohle není diskusní server.