arygnoc

Nejedná sa o porušovanie osobnej slobody?

Pripadá mi ako inštitút domáceho väzenia, byť na maródke:
„Lidé musí u lékaře hlásit adresu, kde budou během nemoci, a mít řádně označený zvonek. Na vycházky mohou pak chodit jen ve stanovenou dobu a lékař jim je může povolit maximálně na šest hodin denně.“

Vám nie?

Predpokladám, že v Štrasburgu by som proti štátu (vlastne proti poisťovni) asi vyhral.

Nejlepší odpověď
www

Mně to tak ani nepřipadá.
Pokud jsem nemocný, musím dodržovat stanovený režim. Lékař není vševědoucí a pacient může simulovat.
Pokud mám čisté svědomí, nemám se přece čeho obávat!

Další odpovědi
anonym

Když jsem byla nemocná, tak jsem byla „ráda, že jsem ráda“. Neměla jsem zapotřebí ani čerpat hodiny vycházek, protože jsem si maximálně zašla nakoupit a snažila se léčit, abych byla co nejdříve v pořádku a mohla jít znovu do práce. Brala jsem nemocenskou jako dobu nutnou ke znovunabytí svého zdraví a ne jako nějakou náhradní dovolenou. Kontrolovatelnost dodržování léčebného řádu považuji za rozumnou a zastávám názor, že kdyby nebylo tolik zneuživatelů nemocenské, vypadala by dnes její výše jinak. Nemoc není přece vězení. Nemoc je nezdravý stav organizmu, který je třeba účelně a včas uvést do provozuschopné­ho stavu.

Tom20

Myslím si nějaký pořádek musí být,ale tohle je podle mě naprostá buzerace tímhle systémem,který už neví co by vymyslel a postihoval.Za chvíli tu budeme jak v Orwellově románu.