proč mi telefon nenajde wi-fi??

chtěla jsem se zeptat, máme doma wi-fi, a když se na ní chci v mobilu připojit, tak mi ji vůbec nenajde, a když ji do toho mobilu přidám, jakože nacvakám jak se jmenuje ta moje wi-fi, tak se mi píše že není v dosahu sítě, nevíte proč? je to problém v mobilu nebo s wi-fi?

Doplňující informace:
na notebooku mi wi.fi jede bez problémů

Nejlepší odpověď
anonym

Problém bude spíše v mobilu – jinde (k jiné wifi) se mobilem připojíš??
Pokud ano, sniž na domácí wifi úroveň šifrování (případně si vytvoř druhou WLAN s nižším zabezpečením nebo i – zkusmo, bez).

Další odpovědi
Zbynas

Není zamezeno vysílání SSID? Pokud to máš tak nastaveno v routoru, pak musíš předem SSID znát.
Doplňuji:
Hamon: frekvence je jednotá, 2,4 GHz. Šifrování kromě SSID na to nemá vliv. A norma je jen jedna. A norma je právě na tu frekvenci ISM. :)

Hamon

Over, ze mobil podporuje pouzitou normu, frekvenci a sifrovani.
Doplňuji:
Norma bude oznacena jako 802.11b, g nebo n, frekvence 2,4 nebo 5 GHz a sifrovani WPA2, WPA nebo WEB (od nejsilnejsiho). Vse v nastaveni wi-fi na routeru nebo access pointu.

msi

v mobilu

Hamon

A sifrovani je samozrejme WEP :D

Hamon

Zbynas: nemuzu souhlasit. Frekvence se uz dlouho pouzivaji dve – 2,4 GHz a % GHz. Stejne tak kazde frekvencni pasmo ma vic norem (pro 2,4 GHz norma „a“ – dnes se snad uz nepouziva, „b“, „g“ a nejnovejsi „n“.
Pokud by AP pouzival frekvenci 5 GHz a mobil umel jen 2,4 GHz, pak by logicky mobil wi-fi nemohl videt. Pokud wi-fi pouziva silnejsi sifrovani, pak by teoreticky sit videt byt mela (to nevim jiste), ale nepodarilo by se pripojit. A stejne tak by to melo byt u pouzite normy, pokud by na AP byla vyzadovana novejsi, nez mobil podporuje.

Není zamezeno vysílání SSID? Pokud to máš tak nastaveno v routoru, pak musíš předem SSID znát.

Doplňuji:
Hamon: frekvence je jednotá, 2,4 GHz. Šifrování kromě SSID na to nemá vliv. A norma je jen jedna. A norma je právě na tu frekvenci ISM. :)

Hamon

Tyhle minidispleje me stvou – vlozil jsme toho vic nez jsem chtel (jmeno). Muj komentar konci slovy „pokud by na AP byla vyzadovana novejsi, nez mobil podporuje.“ :)