jirka21kufr

Nejde zapnout notebook, zasekne se při startu..

Dobrý den. Potřeboval bych poradit. Mám notebook asus a6j- měl jsem nainstalovaný windows xp a chtěl jsem přeinstalovat na Windows 7. Dal jsem instalovat windows 7, začala instalace- potom se objevilo, že instalace se dokonči po restaru PC. Notebook se restartoval a zasekl… Nejde se dostat ani do biosu, prostě se zasekne při nabíhání informací o notebooku. Nevím, co dělat. Nejde ani bootovat z cd, abych systém přeinstaloval. Zkoušel jsem i vyndat baterku a nechat vychladnout notebook, ale nic nepomohlo. A ještě musím dělat dokumenty na notebooku a teď nevím, co mám dělat. Ještě před instalací byl v pořádku… Nevím, jestli se nerozbila paměť nebo se nepoškodili hardisky- nebo jestli je problém s IDE a AHCI
Doplňuji:
Koupil jsem si DVD s Windows Home Premium.
V Biosu jsem nic nenastavaval. Jenom asi IDE místo AHCI.
Jinak jsem nic neměnil. Ale, když jsem odcházel z biosu, tak jsem zmáčkl ESC a ne F10– pak by se to uložilo
SYstém jsem instaloval na disk velikost 100GB a nenaformátoval jsem ho- nechal jsem ho beze změn

Nejlepší odpověď
Rohlik

To vypadá už na servis…Ještě bych zkusil vytáhnout baterii na základní desce, ať se resetuje BIOS.

Další odpovědi
anonym

Servis – a nebo ´to´ zahoď…
😉

  1. ´hrabal´ ses v BIOSu?(třeba flash?) – pokud ano, kde a co jsi nastavil?
  2. jak jsi dělal reinstal? – odkud? (kde´s vzal instalačku?), jak jsi nastavil partition, co jsi nastavil dál…

___
Pouhý restart po i zmršeném reinstalu nezablokuje BIOS…
Doplňuji:
Takže:

  • v BIOSu jsi nenastavil nic, poté notes z DVD nabootoval (spustil jsi instalátor W7)
  • instalace doběhla (disk jsi nechal beze změn) a chtěla restart
  • a hned poté (bez dalších změn) už notes nenastartoval
  • nyní nestartuje ani z DVD, nelze najet ani do BIOSu

___
Pokud je to tak, servis…
Předtím, pokud víš aspoň rámcově jak (a notes není v záruce):

  • odpoj napájení, vyndej baterku a nech notes několik hodin chladnout
  • rozeber notes a odpoj na pár minut záložní baterku CMOS
  • přitom zkontroluj zasunutí RAM, CPU, chlazení…

___
Problém nebude v HD ani CD/DVD – ale jinak mohlo odejít leccos.
Jen – tak, jak to popisuješ, by šlo o velkou náhodu.

znacka

souhlasím… taky bych to dala do servisu – je lepší dát 1000 za opravu než 15 000 za novej!!!!!

leporela22

No jestli není problém v Biosu měl sem kámoše co se v tom hrabal a ono ten Bios je natolik základní že tam nastavil že po zapnutí se počítalo 10 vteřin a zase se vypnul ale to můžou opravit jen profesionálové kteří si to otevřou v nouzovém režimu a pomalu to opravit no Zkus to nainstalovat znovu jestli to půjde jinak nevím.