pizlicka

Nejde vyřadit jednička, páka se hýbe volně. Co s tim muze byt?

když jsme se cjteli rozjet,najednou jednicka nesla vyradit,paka se volne hybe.domu jsme dojeli na jednicku.co s tim muze byt??dekuji.

Nejlepší odpověď
Hlada

Je to rozbitý.

Bez znalosti typu auta nejde odpovědět jinak.
Způsobů, kterými se převádí pohyb řadicí páky na vidličky v převodovce je několik. Z otázky je zřejmé, že si s tím neporadíš, takže nemá smysl to tu rozebírat. Budeš se muset obrátit na někoho zkušenějšího nebo na servis.
Se spojkou to nesouvisí.

Další odpovědi
NikkiHeat

To vypadá na spojku, případně táhlo.....
Doplňuji:
…samozřejmě to může být to nejhorší převodovka…příště napsat jaké auto.

anonym

Se spojkou to nesouvisí… Souhlasím.
Řadit lze i ´bez´ spojky…
😉
´Odešlo´ nějaké táhlo, které přenáší pohyb řadící páky na převodovku.
Nevím, o jaké jde auto, ale oprava je – pokud jde o ´materiál´, v řádu desetníků (max. korun), pokud jde o práci – od korun po desetitíce.
Je to něco jako ´upadla matička´, nehejbe se to…
😉

pizlicka

ano,je pry vypadle táhlo.jedna se o peugeot

anonym

Peugeot…
Promiň, ale to toho víme skoro tolik, co předtím…
:-O
Ale, OK – přední náhon, motor napříč, převodovka ´vedle´…
Pořád platí – materiál za destník, práce za desetikoruny- nebo tisícikoruny- …
😉

pizlicka

Peugeot 206 🙂 jinak mowlo,dekuji,mel jsi pravdu.zatim je to zadrátováno 🙂