orestez

Nejde o incest, obcují-li spolu sestra a bratr v Kristu?

Nejlepší odpověď
annas

O incest běžně nejde, protože sloveso obcovat má původní význam – stýkat se s někým, jednat s ním. .

1. Sestra a bratr v Kristu jsou ti, kteří věří v Ježíše Krista, jsou tedy křesťané.

Jinak „Kdo činí vůle Otce v nebesích, to je můj bratr, má sestra, má matka.“
Bible, Matoluš, 12, 50.

Více o tom, jak se mají zmiňovaní chovat, se dovíte v odkazu.

http://kazani­.krestanem.cz/jak-se-mame-chovat-k-bratrum-a-sestram-v-kristu/

2. Dnes už se víc sestra v Kristu používá pro řeholnice – třeba Sestry Ježíšovy. ,

3. Existuje také společenství Bratři i v Kristu. Působí i u nás. Narazila jsem na ně, když jsem nedávno hledala ve výsledcích sčítání lidí. Někteří jedinci se k nim hlásí.

Další odpovědi
Drap

Ne, nejde

Kepler

Asi tak stejně jako bratr Žižka s celým svým husitským vojskem.

anonym

Někdo si vzal slova „bratr“ a „sestra“ moc doslovně jak tak vidím. Jestli nejsou biologičtí sourozenci, pak to incest není.