Misirik

Proč mi nejde nabootovat Ubuntu z DVD?

Stáhl jsem si z oficiálního serveru Ubuntu, 32bitů.
ISO soubor jsem vypálil na DVD. DVD jsem vložil do mechaniky vypl notebook a znovu zapl. Po startu naskočila fialová obrazovka s nějakým býlým panáčkem v dolním okraji obrazovky, Poté naskočil terminál a nakonec zčernala obrazovka.
Přes VirtualBox se nabootuje.
Notebook: Hp ProBook 4530s.
Doplňuji:
Na notebooku nefunguje grafická karta, nemůže to být způsobeno tím?
Notebook kartu nenačte jako kdyby tam nebyla.

Odpovědi
jáára

nikoho vás nenapadlo, že ten notebook má dvě grafiky? jednu radeon HD64×xM a jednu v procesoru.

zkus třeba jinou distribuci.
Windows před pokusem ukonči příkazem " shutdown.exe /s /t 0 "

shooter

Ještě jsi nevyměnil grafiku? Takže stejná odpověď jako u drakensang. Ano máš grafiku v .....i

Quimby

Jak může fungovat obraz, když tedy nefunguje grafika?
Každopádně koukni do BIOSU na bootovací pořadí a kdyžtak dej DVD na první místo.
Vypálil si to DVD správně? Zkus to otestovat na nějakém funkčním počítači.
Pokud můžeš, tak bootuj z flashky, dá se to smazat a upravovat, ale to je detail.

Pokud to přesto nejde, což bez grafiky těžko půjde, tak odnes notebook do servisu nebo alespoň zkušenému kamarádovi.

Misirik

Notebook nemá bios ale nějaký UEFI ( http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows-8/what-uefi ) Boot z DVD jsem tam nenašel nabootoval se sám.
Grafiku jsem neviměnil protože:

  1. Byly Vánoce peníze šli na dárky.
  2. Notebook je zakrytovaný jde vidět jen RAM a ventilátor.

Jestli je grafické jádro v procesoru tak jaktože nerozjedu ani blbý CS 1.6?

Misirik

Jo a notebook má 6 odlišných hardwarových variant: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=2r5MpjUb­mLU
zhruba 1min.