Katrous

Nejde nabíječka de to i jinak?

Dobrý den rozbila se mi nabíječka k notasu,nevíte jestli jde i jinak nabíjet baterii? díky

Nejlepší odpověď
www

Tak úplně jednoduchým způsobem to půjde těžko.
Lepší bude oprava nabíječky, může jít jen o maličkost. Zkus požádat zkušenějšího kamaráda, ať se na to podívá. Mimo jiné mohou být v háji i baterky(a).

Další odpovědi
Michal Kole

teoreticky by to mohlo jít i obyčejné ploché či 9 V baterie.

musíš jich ale spojit sériově tolik, aby odpovídalo napětí nabíjenému přístroji

pokud potřebuješ nabít mobil stačí 4,5V baterie a kontakt půlus na baterii přiložit na kontakt plus na baterii mobilu a to samé s mínusem.

u notebooku by bylo lepší spojit sériově 2× 9V baterie, aby vzniklo 18 V

cochee

Pokud je fakt rozbitá a nemáš nikoho , kdo by ji uměl opravit, tak se dají sehnat náhradní nabíječky přímo pro ten tvůj notebook a pokud ne, tak i univerzální. Pro Michal Kole: Katrous nemyslela nabíjení pomocí jiných baterií, ale jiné nabíjení baterie notebooku. Provoz na 4,5V baterie a už vůbec na 9V baterie není možný, mají vysoký vnitřní odpor a nejsou schopny dodat požadovaný proud/příkon. Nabíjet (LiIon) baterii pomocí pouze 4,5V nebo 9V baterie je rovněž utopie z důvodů stejných jako výše, navíc nabíjení LiIon neošetřené ochrannými elektronickými obvody může skončit i explozí tohoto článku.