Nejde mi otevřít žedný program v počítači

Když pustim jakykoliv program na počítači naskočí tabulka: „otevřte v programu "a ted jsou tam programy ty který mam na ploše. Zkoušel jsem to spustít přes: "spuetit jako .....“
a nic se nestalo aní nespustilo. A při instalaci jakeho koliv programu naskočí ta stejna tabulka. Mám Windows vista.Co mám dělat??

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Tabulka otevřete v programu naskočí, když otevíráš nějaký soubor (dokument) a ne když otevíráš program. Programy se otevírají z menu Start > všechny programy

Klikni třeba na ikonku Internet Explorer. Pokud se ani ten neotevře, to už bude velké poškození systému a bude to chtít přeinstalaci

Další odpovědi
Hlada

Z nějakého důvodu se smazala asociace typu souboru s programem, ve kterém se má otevřít. Nevím, jak je to ve Vistě, v XP se dá ručně přiřadit pomocí Průzkumník < Nástroje/Možnosti složky/Typy souborů. Tak by to šlo udělat, pokud by se jednalo jen o několik asociací. Jestli je porušené všechno, pokusil bych se vrátit systém pomocí bodu obnovení, pak opravu systému instalačním médiem. Kdyby selhalo všechno, tak holt záloha dat a přeinstalace.