Pavel1212

Nejde mi otevřít práce ve Wordu

Mám docela velký problém. Již nějakou dobu píšu rozsáhlou práci ve Wordu, je cca na 65 stran a dle informací obsahuje 525 MB (ano, čtete dobře!).
Ještě před dvěma týdny mi tento soubor šel bez problémů otevřít a pracovat v něm (i když „automatické ukládání“ bylo celkem zdlouhavé), ale před týdnem se mi z ničeho nic objevilo toto okno:
"Aplikace Word nemůže tento dokument načíst. Pravděpodobně je poškozen. Zkuste některé z následujících kro­ků:

  • Otevřete soubor pomocí příkazu Otevřít a opravit.
  • Otevřete soubor pomocí převaděče Obnovení textu."

Už jsem to zkoušel podle nápověd opravit, taky mi pomáhal brácha, který tomu rozumí o dost víc než já a pořád to nejde.

Nevíte co mám dělat? Stalo se vám někdy něco takového? Opravdu bych o tento dokument nechtěl přijít, asi bych se zbláznil. Budu velice vděčný za každou užitečnou radu 🙂

Děkuju
Doplňuji:
Vladislav97: tu práci mám od začátku na flashce…

Nejlepší odpověď
led

Problém otvárania je kvôli veľkosti súboru.
V prípade používania väčšieho počtu obrázkov je dobré používať čisto textový súbor s odkazmi na obrázky v samostatnom adresáre. Aj textový súbor ukladajte v tom istom adresáre. Tým textový súbor zaberie malú pamäť a nie je náchylný na poškodenie ako veľký súbor.
Druhá možnosť je ukladať wordový dokument ako súbor HTML, opäť so odkazmi na obrázky. V tomto prípade je práca čitateľná bez ohľadu na operačný systém a typ počítača. Zvládne to aj Windows 3.11…
PS. flashpamäť je viac náchylná na poškodenie ako klasický pevný disk.
Skúste to otvoriť programom:Univerzal Viewer
http://www.slu­necnice.cz/sw/u­niversal-viewer/
po otvorení znova uložiť.
Dobré je aj priebežné ukladanie pomocou virtuálnej tlačiarne ako pdf, alebo text uložiť ako txt.

Další odpovědi
suaeda

Soubor ve wordu se mohl poškodit na flashdisku, ale proboha takto veliké soubory v texťáku.
Každému, kdo se snaží vytvářet takové megasoubory to rozmlouvám, že může dojít k poškození. Vždy je lepší vytvořit více dílčích souborů. Dále pokud tam máte hodně obrázku (ty zabírají hodně) tak pozor při jejich vkládání. Obrázek nejdříve zmenšit a pak vložit do wordu a ne jen drapnout a přetáhnout.

Vladislav97

Už se mi to taky stávalo…Jen se zeptám, byla ta práce někdy přemístována na flashku nebo na harddisk apod.? Takže by soubor poškozen. Nesprávne uložení. Pokud se odpojuje flashka, tak se musí odpojovat bezbečně (kliknutím na ikonu). TIP: Vždycky si kopii uložit do počítače. Dodělat určitý úryvek, uložit to a pak to přetáhnout zpátky do flashky. Pak nehrozí poškození dokumentu.

Vendelinka89

Dobrý den, stalo se mi ted to samé, jak jste obnovil dokument? Děkuji