Ketyna7098

Nejde mi naforátovat sd karta,co mám dělat?

Koupila jsem si sd kartu od Kingstonu 16GB. S3 mini ji sice načetla,ale nedokáže ji naformátovat. Po vložení do pc mi píše že je chráněná proti přepsání. Ten „caplík“ na adaptéru mám v poloze odemknuto. Pomůže mi někdo prosím ? už si nevím rady :/

Odpovědi
anonym

Zkus několikrát přecvaknout ten „caplík“ z polohy do polohy a nebo použij jinou redukci/čtečku.

Hlada

Jestli nefunguje ve dvou zařízení, pak je nespíš vadná. Pro jistotu ji zkuste vyzkoušet ještě někde jinde, tipuju to na reklamaci.

Ketyna7098

v notebooku jde s w7 jde naformátovat .. ale v mobilu ani ve windows XP nejde … :/

anonym

Tak to je problém s kompatibilitou…
SDHC nejsou zpětně kompatibilní (čtečky s nimi nedokážou pracovat)…

Tuhle kartu si schovej ´pro příště´ a do mobilu si kup kartu starší – a trvej na tom, že ji před koupí vyzkoušíš.
😉