FlAsh_7

Nejde mi matika, má pak cenu IT na VŠ?

Nejlepší odpověď
Speed77

Že ti něco nejde, ještě neznamená, že se v tom nemůžeš zlepšit. Na nějaké přirozené vlohy zapomeň, to je kravina. Sám jsem viděl, jak začala jít matika těm, kteří na ni „byli blbí“ a nebavila je. Stačí inspirace, nějaký podnět, který jim ukáže, že by je to mohlo bavit a mohlo jim to jít. Třeba jen ve formě dobrého učitele, který to umí poutavě naučit, vysvětlit, zaujmout (těch je naneštěstí málo. Hlavně matematikářů). Kamarád „neměl vlohy na matematiku“ už od první třídy, po celou ZŠ, to se změnilo na SŠ, kde měl dobrého učitele, který jim ukázal kouzla a možnosti matematiky. Najednou měl tolik matematických „vloh“ jako nikdy předtím.
Stačí nadšení do toho oboru, pak se jím budeš zabývat a pak ho budeš chápat a umět. A to nadšení se musí v první řadě nějak probudit, podnítit.
Matematika na školách je většinou suchá, nudná, nezáživná, nezajímavá, složitá a vypadá i neužitečně. Kup si nějakou matematickou knihu s dobrým hodnocením, projeď internet, který ukazuje dobrou stranu matematiky, sám se uč příklady a teorie pro sebe. Když se to budeš učit pro sebe a vlastním formou, tak tě to může bavit. Na škole nebaví matematika skoro nikoho.

Další odpovědi
Alesh

Tvl, a co jako čekáš za odpověď? 🙂

Zdroj: https://azcita­ty.cz/jan-werich/8329/

annas

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dostavam-dobre-znamky-a-rodice-me-ohledne-studia-na-vs-podcenuji-co-delat

Vy opravdu nevíte, co chcete. Psal jste, že máte dobré známky, tedy uvádíte obecně, jinak byste měl napsat hodnocení „dobrý“.

Předtím, že máte zájem o školu bez MAT, takže to je v rozporu s dobrými známkami. . Rodiče vám nevěří atd.

Takže z vaší otázky vyplynulo, že jste dobrý i v matematice.

Opakuji, zkuste být samostatný, nespoléhejte se na rady druhých. Někdo matematiku zvládne, jiný nikoliv. Někdy pomůže píle, k tomu rozum, je třeba spléhat sám na sebe, nikoliv na druhé, jak je to vidět z vašich otázek.

Kelt

Máš cíl, tak k němu směřuj. Proč chceš dělat IT? Odpověz si? Co ti nejde v matematice? Zaměř se na to. Nečekej, že ti bude vše hned jasné. Třeba budeš muset si přeložit text v učebnici do své vlastní řeči. A to chce cvičit, počítat. Nemusíš se učit vzorce, ty si napiš na papír Hlavní je, že najdeš způsob řešení,

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.